Gergerlioğlu ‘siz teröristsiniz’ diye mobbinge uğrayan lise öğrencisinin intihar etmesine isyan etti

Kayseri’de babası KHK ile ihraç edilen lise öğrenci D.Ç.’nin okulunda diğer öğrencilerin ‘siz teröristsiniz, siz hainsiniz’ sözleriyle uğradığı mobbing sonra intihar etmesine tepki gösteren Yeşil Sol Parti Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, ‘‘Çok üzgün ve öfkeliyim. KHK ile ihraç edilenlere yönelik dışlama, ötekileştirme ve soykırım uygulamaları çığırından çıktı. Daha kaç çocuk intihar edecek?’’ dedi.

15 Temmuz’un ardından KHK ile ihraç edildikten sonra tutuklandığı cezaevinden bir süre önce tahliye edilen eski polis Y.Ç.’nin Melikgazi Alparslan Koleji Anadolu Lisesi’nde okuyan 15 yaşındaki kızı D.Ç, evlerinin 5. katından atlayarak intihar etti.

Sağlık ekiplerince hastaneye kaldırılan ve yoğun bakıma alınan D.Ç.’ye okuldaki diğer öğrencilerin KHK’lı babasının seçimlerde Erdoğan yerine Kılıçdaroğlu’na oy vereceği için ‘siz teröristsiniz, siz hainsiniz’ diyerek mobbing uygulandığını belirten Ömer Faruk Gergerlioğlu, ‘‘KHK’lılara yapılan bu zulüm ne zaman bitecek? Bu dışlama, bu ötekileştirme hele ki bu seçim sonrası kendisinden olmayanı ‘terörist, vatan haini’ ilan etme tavrı ne zaman bitecek? İnsanlarımıza, çocuklarımıza kıyan bu toplumsal tavır ne zaman bitecek?’’ diye sordu.

Twitter hesabından konuyla ilgili paylaştığı videoda konuşan Gergerlioğlu şu ifadeleri kullandı:

‘‘ÇOK ÜZGÜN VE ÖFKELİYİM’’

‘‘Çok üzgün ve öfkeliyim. KHK ile ihraç edilenlere yönelik dışlama, ötekileştirme ve soykırım uygulamaları çığırından çıktı. Yıllardı söylüyorum dinlemiyorlar, iktidar zulme devam ediyor, toplum sessiz. Bunu kabul etmek mümkün değil. Her gün bir KHK veya çocuğunun intiharını ve dramını haber alıyorum. Bunları duyuruyorum ama kimse adım atmak istemiyor. Maalesef bu intihar olayları şu ana kadar halı altına süpürüldü.

‘‘KHK’LILARA YAPILAN BU ZULÜM NE ZAMAN BİTECEK?’’

Bunun benzeri bir olay Kayseri Kalas’ta 3-4 gün önce yaşandı. KHK’lı bir ailenin 15 yaşındaki kız çocuğu D.Ç. intihar etti. Neden; babasının siyasal tercihinden dolayı okulunda arkadaşlarının mobbingine uğradı. Erdoğan’a değil Kılıçdaroğlu’na oy vereceğini söyleyen bir babanın kızı olmasından dolayı ‘siz teröristlersiniz, siz vatan hainlerisiniz. CHP, HDP işbirliği yapıyor.’ gibi sözlerden sonra çocuk arkadaşlarına ‘bakın üstüme bu kadar gelmeyin, intihar ederim’ mesajı attıktan sonra 5. kattaki evinden aşağıya atladı. Başına koşan babasına ‘sizi çok üzdüm, affedin beni’ dedi ve şu an yoğun bakımda. Dua ediyoruz hayatını kaybetmesin. Ama şunu söylemek istiyorum bu zulüm ne zaman bitecek? KHK’lılara yapılan bu zulüm ne zaman bitecek? Bu dışlama, bu ötekileştirme hele ki bu seçim sonrası kendisinden olmayanı ‘terörist, vatan haini’ ilan etme tavrı ne zaman bitecek? İnsanlarımıza, çocuklarımıza kıyan bu toplumsal tavır ne zaman bitecek? Bu sadece Kayseri’de bir okulda yaşanan bir olay değil ki bu tüm toplumda yaşanan bir ötekileştirmedir.

‘‘DAHA KAÇ ÇOCUK İNTİHAR ETSİN’’

Kendinden olmayanın dışlandığı terörist ilan edildiği bir toplumda gençler intihar etmez mi size soruyorum. Daha kaç çocuk intihar etsin. Bu konuda gerekli soruşturmanın yapılması gerektiğini Milli Eğitim Bakanlığı’na söylüyorum. Olay Kayseri Melikgazi İlçesi Alparslan Koleji’nde oldu. Okul bu konu hakkında bir soruşturma başlattı mı? Kayseri Milli Eğitim Müdürlüğü bir soruşturma başlattı mı? Şunu da söylüyorum; Milli Eğitim Bakanlığı ne yapıyor? Bu konu sadece Milli Eğitim Bakanlığı ile ilgili bir konu değil. Bu konu toplumsal bir durum. Yüzbinlerce KHK’lının yaşadığı milyonlarca yakınının her gün yaşadığı son 7 yılda yaşadığı olaylar bunlar. Daha kaç çocuk daha kaç KHK’lı intihar edecek diye soruyorum ve artık buna tahammülümüz yok diyorum.’’

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

3 YORUMLAR

  1. Tayyibin yeniden Cumhurbaşkanı seçilmesiyle Türkiye karanlık bir dehlize girdi.Özellikle kayıtsız göçmenlerin yolaçabileceği işsizliğin iyice artması,gasp,hırsızlık,tehdit,soygun,adam kaçırma,yaralama ve öldürme olayları gırla gidecek.Geçim sıkıntısının yolaçacağı travmalar şiddet ve boşanmalara,intiharların eşlik edecek.TÜRKİYENİN ORMAN SUÇLARI DIŞINDA GENEL AFFA ŞİDDETLE İHTİYACI VAR…..Ve bu Tayyibin yapıp edebileceği tek hayırlı iş olacak.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin