Gergerlioğlu ortaya çıkardı: Hasta tutuklu Koronavirüs sebebiyle yoğun bakımda tedavi altında!

HDP Kocaeli Milletvekili ve Meclis İnsan Hakları Komisyonu Üyesi Ömer Faruk Gergerlioğlu, Sincan Cezaevi yönetiminin yalanladığı hasta mahkûmun Bilkent Şehir Hastanesi’nde korona yoğun bakımında tedavi altına alındığını ortaya çıkardı.

Sincan Cezaevi’nde bulunan 70 yaşındaki bir tutuklunun korona şüphesiyle Bilkent Şehir Hastanesi’nde tedavi altına alındığını duyurduğu hakkında soruşturma açılan HDP Kocaeli Milletvekili ve Meclis İnsan Hakları Komisyonu Üyesi Ömer Faruk Gergerlioğlu, ‘‘Yalan atmam ama yalanın ve zulmedenin peşini bırakmam. TBMM, adil ve eşit infaz yasasını hayatlar iyice tehlikeye girmeden çıkarsın.’’ dedi.

Sincan Cezaevi’nde bir kişide koronavirüs tespit edildiğini söylediği için hakkında soruşturma başlatılan Gergerlioğlu sosyal medyadan yeni bir paylaşımda bulunarak hastanın Bilkent Şehir Hastanesi’nde koronavirüs için ayrılan yoğun bakımda yattığını açıkladı.

Gergerlioğlu twetter hesabından konuyla ilgili şunları paylaştı:

Sincan Cezaevi’nde mahpus Arif Yıldırım’ın koronavirüs servisinde yattığını kamuoyuna bildirdiğim için Ankara Savcılığı hakkımda soruşturma başlatmışt.ı Bugün hastaneyi aradım vekil olmama rağmen 1 saat kadar telefonu bağlamamakta inat ettiler, ısrarım sonucu Bilkent Şehir Hastanesi yetkilisine bağlandım. 23 Mart ‘ta korona için ayrılan yoğun bakımdaki bölüme yatırıldığı, KOAH hastası da olduğunu açıkladılar. Korona negatif dendi, o halde niye pozitif hasta takibi yapılan yoğun bakımda? Ayrıca savcılık dünkü açıklamasında hastaneye yattığı bilgisini vermemişti. Yalan atmam ama yalanın ve zulmedenin peşini bırakmam. Sağlık ve Adalet Bakanına sesleniyorum, bilgi gizlemeyin. TBMM, adil ve eşit infaz yasasını hayatlar iyice tehlikeye girmeden çıkarsın.’’

GERGERLİOĞLU’NA SORUŞTURMA

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, yaptığı açıklamada, Sincan Kapalı Cezaevi’ndeki bir tutukluda koronavirüse rastlandığı yönündeki iddiaların gerçeği yansıtmadığını aktarmıştı. Ömer Faruk Gergerlioğlu hakkında ise, “Halk arasında endişe, korku ve panik yaratmak” iddiasıyla soruşturma başlatmıştı.

 

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin