Gergerlioğlu: Dün ‘operasyonla alındı’ dendi; bugün ise ‘GBT taramasında yakalandı’ deniyor!

Siyah trasporterlarla kaçırılan ve aylardır haber alınamayan Salim Zeybek, Erkan Irmak, Yasin Ugan ve Özgür Kaya’nın dün Ankara TEM’de gözaltına oldukları ortaya çıktı. Aileler polisler tarafından aranarak eşlerinin emniyette olduğunu öğrendi.

Aynı anda 4 kişinin emniyete bırakılması dikkat çekerken HDP Milletvekili ve insan hakları savunucusu Ömer Faruk Gergerlioğlu, “Dün gece bir operasyonla alındı dendi bugün ise yolda yürürken GBT taramasında yakalanmış deniyor.” ifadelerini kullandı.

Gergerlioğlu, “Aylardır kendilerinden haber alınamayan kişilerden sabah haber alındı. Bu kişiler ortadan kaybolan kişilerdi. Aileler sabah gittiğinde kapıdaki polisler 4 kişi yürürken ‘GBT’ye yakalandığını ve gözaltına alındığını’ söylemiş.” ifadesini kullandı.

Bu zamana kadar kaçırılan kişiler hakkında hiçbir devlet kurumundan tatminkar cevap alınamadığını söyleyen Gergerlioğlu ARTI TV’de, “Halen eşleri ve avukatları bu kişilerle görüşemiyor. Savcı onların avukatı olduğunuzu nereden bilelim diye bir cümle sarfetmiş.” ifadelerini kullandı.

KAÇIRILAN İKİ KİŞİDEN HABER YOK

Diğer yandan kaçırılan Mustafa Yılmaz ve Gökhan Türkmen’den ise hâlâ bir haber yok. Diğer yandan Mustafa Yılmaz’ın eşin sosyal medya hesabından yardım istedi: “Eşim Mustafa Yılmaz ve haber alınamayan Gökhan Türkmen’in bulunması için destek verebilr misiniz?” dedi.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin