Gergerlioğlu, cezaevlerindeki bebekleri Adalet Bakanı’na sordu: Zulüm daha ne zamana kadar sürecek?

HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde gerçekleşen Plan Bütçe Komisyonu’ndaki görüşmelerde Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’e, cezaevlerindeki 880 bebek ve annesinin durumunu ile hamile kadınları sordu.

Adalet Bakanı Gül, Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun sorularını cevapsız bıraktı.

Gergerlioğlu twitter hesabından, “Bu gece TBMM’de butçe gorüsmelerinde Adalet Bakanı @abdulhamitgul’ün yüzüne cezaevlerindeki hamile kadın, çocuklu kadın ve 780 bebek ve çocuğu sordum. Bu zulüm daha ne zamana kadar sürecek..!?”  ifadelerini kullandı.

Gergerlioğlu ayrıca, “Bu gece TBMM’de butçe gorüsmelerinde Adalet Bakanı
@abdulhamitgul’ün yüzüne KHKlı hukukçulara niye avukatlık ruhsatı verilmediğini sordum.Maalesef cevap vermedi, veremedi. Bol fetö edebiyatı yaptı. Bu zulüm daha ne zamana kadar sürecek..!” şeklinde yazdı.

HDP Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun Bakan Gül’e yönelttiği sorular şu şekilde;

“Cezaevindeki hamile kadınlar, bebekli ve çocuklu kadınlar, 780 bebek ne zaman özgürlüğüne kavuşacak? Bu konuda çok büyük sıkıntı var.

Ölümünden 4 gün önce size dilekçesini verdiğim hasta tutuklular Muzaffer Ozcengiz, Halime Gülsu’nun ölümünden 4 gün önce ‘ölüyorum’ dilekçesi verdiklerini ama aylardır bunu soran bana niye cevap vermediniz?

Van Barosu’nun Beşikdüzü cezaevi, Diyarbakır Barosu’nun Elazığ cezaevi için işkence raporları için niye açıklama yapmıyorsunuz..!?”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin