George Floyd’u öldüren polisin kefaleti 1 milyon 250 bin dolara yükseltildi

ABD’de siyahi George Floyd’u gözaltına aldığı sırada boğarak öldüren ırkçı polis Derek Chauvin ilk kez hakim karşısına çıktı. Chauvin’in ilk gözaltına alındığında 1 milyon dolar olarak belirlenen kefalet bedeli 1 milyon 250 bin dolara çıkarıldı.

ABD’nin Minneapolis kentinde siyahi George Floyd’u gözaltına alırken boynuna dizini basarak boğulmasına neden olan polis memuru Derek Chauvin (44), ilk kez hakim karşısına çıktı.

Minnesota Oak Park Heights eyalet hapisanesinden turuncu elbise içindeki Chauvin, kelepçeli olarak video bağlantısıyla duruşmaya katıldı.

Savcı Matthew Frank, suçlamaların ciddiyeti ve kamuoyunda kendisine karşı kuvvetli bir algı olması nedeniyle Chauvin’in kaçma ihtimali bulunduğunu belirterek kefalet bedelinin yükseltilmesini talep etti.

KEFALET BEDELİ YÜKSELTİLDİ

Hakim Jeannice M. Reding, ilk gözaltına alındığında 1 milyon dolar olarak belirlenen Chauvin’in kefalet bedelini 1 milyon 250 bin dolara çıkardı.

Karara Chauvin ve avukatı itiraz etmezken yaklaşık 15 dakika süren ilk duruşmada bir sonraki mahkeme tarihi 29 Haziran olarak belirlendi.

25 Mayıs’ta Minneapolis şehrindeki gözaltı işlemi sırasında boynuna dizini basarak siyahi George Floyd’un ölümüne neden olmakla suçlanan Derek Chauvin, olaydan 4 gün sonra gözaltına alınmıştı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin