Gelecek Partisi: Tefsir ve Hadis kitaplarının suç olarak gösterilmesi darbe dönemi hastalığıdır!

Mersin Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan operasyonda, örgüt dokümanı olarak Hadis ve Tefsir kitaplarının gösterilmesine tepkiler devam ediyor.

Gelecek Partisi, Emniyetin operasyonu sonrasında resmi internet sitesi ve sosyal medya hesapları üzerinden bir açıklama yayımladı.

“Elmalılı Hamdi Yazır Tefsiri ve Kütüb-ü Sitte’nin Örgütsel Materyal Olarak Afişe Edilmesi, Darbe Dönemi Hastalıklarının Hortlatılmasıdır!” başlığı ile yayınlanan ve Gelecek Partisi İnsan Hakları Başkanlığı imzasıyla yapılan açıklamada “Emniyet ve yargı bürokrasisinin bu tutumu, “eski Türkiye” fotoğrafını ve 28 Şubat günlerini bir kez daha hatırlatmış; bürokrasinin sehven gerçekleştirdiği itinasız ve izansız bir tavır olmaktan ziyade, son yıllarda bu ortama zemin oluşturma gayretlerinin bir uzantısı olarak algılanmıştır. “ ifadelerine yer verildi.

“Emniyet ve yargı bürokrasisinin bu tutumunun, “eski Türkiye” fotoğrafını ve 28 Şubat günlerini bir kez daha hatırlattığını belirten Gelecek Partisi, “Bürokrasinin sehven gerçekleştirdiği itinasız ve izansız bir tavır olmaktan ziyade, son yıllarda bu ortama zemin oluşturma gayretlerinin bir uzantısı olarak algılanmıştır.” dendi.

Açıklamada  Yargıtay 16. Dairesinin istikrar kazanmış kararlarında kitapların örgüt üyeliği suçuna delil olarak sayılamayacağı belirtilerek şunlar söylendi: “Buna rağmen, Türkiye’de milyonlarca evde bulunan bu nadide eserlerin örgütsel doküman gibi sergilenmesi halkımızın haklı tepkisine neden olmuştur.

Başka alanlarda da görünürlüğü artan ve Yüksek yargı kararlarının umursanmadığı, bunlara adeta meydan okunduğu intibaı veren uygulamalardan bir an önce dönülmelidir.Bu fotoğrafın hangi aklın ve ideolojik çevrelerin ürünü olduğu acilen soruşturulmalı ve halkımıza bu konuda açıklama yapılmalıdır!”

2 YORUMLAR

  1. Ironi ye bakın , 1 kasım 2015 secimlerinden hemen sonra cemaate teror orgutu diye atıfta bulunan ilk davutogluydu , hatta kandil bombalanırken PKK ve F…..ETO nun inleri bombalanıyor diyende oydu, simdi ise neler diyorlar. Aldatmacanın boylesine pes dogrusu, istiyorlarki insanlar yagmurdan kacarken doluya tutulsun. Insan biraz utanır dogrusu, demekki haddi o kadar asmıslar ki yaptıklarından insanlar uyanacaklar diye korkularından yine sureti hakdan gorunen bir cephe daha acmıslar, bu da oyunun bir baska parcası. Seytan ve avenelerinde oyun bitmez ki kıyamete kadar kendilerine muhlet verilmis rolunu oynayacak.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin