Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı, BM’de 3 panel düzenledi

Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı (GYV), 76. Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu çerçevesinde 3 panel düzenledi.

GYV ve 36 Küresel Ortakları tarafından organize edilen ‘UNGA Konferansı’na 15 ülkeden 28 önemli konuşmacı katılıyor. BM Kalkınma hedeflerinin ve sivil toplumun katkılarının 3 panelde ele alacağı programda New York saatiyle 10:00-16:00 saatleri arasında gerçekleşti.

Programın içeriği şu şekilde:

Panel 1: Sivil Toplumun, BM Kalkınma Hedeflerine Katkısı çeşitli örneklerle ele alınıyor. Embrace Relief’ten Dana Coppola, Hizmet Hareketi gönüllülerinin insani yârdim alanında dünyanın farklı bölgelerinde gerçekleştirdiği çalışmaları anlatıyor.

Panel 2: “İklim Değişikliği ve Ekolojik Tehditlerin” insan hayatına, dünyaya, çevreye, sosyal ve ekonomik kalkınmaya olumsuz etkilerini ele alınıyor.

Panel 3: “Covid-19 Salgını sonrasında Kaliteli Eğitim ve Dijital Teknolojiler” konusu tartışılıyor. Hizmet gönüllülerinin 160 ülkede açtığı okullarla eğitim standartlarının yükselmesine ve kız çocuklarının eğitimine, etik değerlerin güçlendirilmesine ve sosyal barışa katkıları ile BM Kalkınma Hedeflerine verdiği desteği, Uluslararası Nijerya Lale Kolejleri  (Nigerian Tulip International Colleges) Genel Koordinatörü Feyzullah Bilgin anlatıyor.

Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı Başkanı Mehmet Kılıç programla ilgili, “Son 6-7 yıldır maalesef Türkiye’de insanlık dışı zulümlere maruz kalan Hizmet gönüllülerinin, ağır baskılara rağmen insanlığa, barışa, birlikte yaşamaya ve BM Kalkınma Hedeflerine katkılarının paylaşılacağı bu önemli  konferansa katılarak sesimize güç vermenizi istirham ediyoruz” ifadelerini kullandı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin