Gazeteci Yılmaz Özdil’e ‘Atatürk’e hakaret’ soruşturması

Sözcü gazetesi yazarı Yılmaz Özdil, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e hakaret ettiği gerekçesiyle hakkında soruşturma başlatıldığını yazdı.

Sözcü gazetesi yazarı Yılmaz Özdil, bugün yayımlanan yazısında 2020’nin özetini çıkarttı. Özdil, “Tam yazıma noktayı koyacakken avukat aradı. Atatürk’e hakaret ettiğim için hakkımda savcılık soruşturması başlatılmış.” ifadelerini kullandı.

‘YAZIYA NOKTAYI KOYUYORDUM Kİ AVUKATIM ARADI’

“Senin için nasıl geçti derseniz” diyen Özdil, kendi başından geçenleri de anlattı ve son gelişme olarak hakkında ‘Atatürk’e hakaret’ soruşturması açıldığını yazdı:

“Kaçak saray yaptırdığımı iddia ederek aileme ait iki odalı yazlığa saldırdılar, silahlı kuvvetlere hakaret ettiğimi iddia ederek beş ay hapis cezası verdiler, TBMM’ye hakaret ettiğimi iddia ederek hapse girmem için dava açtılar, yobaz bir akademisyen diyanet’e çağrıda bulunarak, cesedimin camiye sokulmamasını, cenaze namazımın kılınmamasını istedi, yazıya noktayı koyuyordum ki, gazeteden avukatım aradı, Atatürk’e hakaret ettiğim için hakkımda savcılık soruşturması başlatılmış. Yaşadıklarımızı okurken bile yorulduğumuz bir yıldı, 2020.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin