Gazeteci Levent Gültekin: Ne zaman iktidarın başı sıkışsa PKK imdadına yetişiyor

Mersin’in Mezitli ilçesindeki polis evine düzenlenen silahlı saldırıda 1 polisi şehit edilmesi 1’i polis 4 kişinin yaralanmasının ardından gazeteci Levent Gültekin, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bir dönem daha iktidarda kalmasını isteyen güçlerin terör örgütü PKK’yı meydanlara sürdüğünü söyledi.

Halk TV’de Murat Sabuncu ile birlikte yaptığı İki Yorum’ programında konuşan gazeteci Levent Gültekin Mersin’de polis evine düzenlenen silahlı saldırıyı değerlendirdi.

7 Haziran- 1 Kasım 2015 tarihleri arasında yaşanan terör saldırılarını hatırlatan Levent Gültekin, Mersin’deki saldırının ardından milyonlarca kişinin 2015 yılında yaşanan sürecin tekrar yaşanacağı yönünde endişelendiğini dile getirdi.

”NE ZAMAN İSTİYORLARSA PKK’YI MEYDANA SÜRÜYORLAR”

AKP iktidarının ne zaman başı sıkışsa terör örgütü PKK’nın imdadına yetiştiğini söyleyen Levent Gültekin şöyle konuştu:

‘‘Seçime giderken eminim ki milyonlarca insanın kalbinde ruhunda şöyle bir endişe var; acaba 2015 yılının 7 Haziran-1 Kasım arasındaki benzer bir süreç yaşanır mı? Böyle bir süreci tekrar yaşayacak mıyız?

Beni aklım almıyor bunu.  Bir grup çapulcu bu ülkenin yönetimini ele alacaklar diye biz acaba kaç çocuğumuzu daha kaybedeceğiz endişesi yaşıyoruz? Çünkü Erdoğan’ın bir dönem daha iktidarda kalmasını isteyenler nasıl ki muhalefeti kontrol altında tutuyorlarsa PKK’yı da kontrolleri altında tutuyorlar. Ne zaman istiyorlarsa PKK’yı meydana sürüyorlar. Ne zaman iktidarlarının başı sıkışsa PKK imdada yetişiyor. Dikkat etsinler, siyasetçiler konumlarını, makamlarını teröre borçlular. Çünkü oradan gelen acı, duygu, öfke, korku kabarması yapıyorlar toplumda. O öfke ve korku siyasi tercihi de beraberinde getiriyor.’’

”BU SORUN 40 YILDIR KASTEN ÇÖZÜLMÜYOR, SİYASETÇİLER VAMPİR GİBİ KANDAN BESLENİYOR”

Siyasetçilerin kandan beslendiğini söyleyen Levent Gültekin, ‘‘Ben bir şehit cenazesi geldiğinde siyasetçilerin tavırlarına baktığımda şöyle bir şey görüyorum; çocuklarımızın kanını, cenazesini bekleyen vampirler gibi davranıyorlar. Bu bugün değil yıllardı böyle. Çünkü siyaset kandan besleniyor. Bu ülkenin bir evladı, askeri, polisi şehit edildiğinde, bir yere bir bomba konulduğunda, onlar sorunun çözümünü değil, oradan kendilerine nasıl bir menfaat elde edebileceklerini, siyasi iktidarlarına, kendi partilerinin yararına nasıl bir pozisyon alabileceklerini araştırıyorlar. Aynen vampir gibi, kandan besleniyorlar, şehitlerden besleniyorlar, bu ülkenin evlatlarının ölümlerinden besleniyorlar. Bu 40 yıldır böyle. Bu ülkede bu sorun kasten çözülmüyor. 18 Nisan’dan bugüne kadar 55 asker şehit olmuş. Bu ülkenin 55 evladı toprağa düşmüş kimsenin haberi yok. Konu olmuyor, haber olmuyor, muhalefet partileri tweet atıp baş sağlığı dileklerini iletmekten başka tek bir söz söylemiyorlar, kimse çıkıp ‘bu çocuklar niye ölüyor?’ diye sormuyor. Hesap sorulması gereken siyasetçiler bugün Mersin’de terör saldırısı oluyor, 1 polis şehit oluyor, çıkıyor büyük bir pişkinlik ve utanmazlıkla  ‘bu saldırının arkasında şu var, şu siyasi var’ diyerek bir partiyi ilişkilendirmeye çalışıyor.’’

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin