Binali Yıldırım’ın ‘yolsuzluk ve yalanlarla dolu’ 20 yılı

Hayatını yurt dışında sürdürmek zorunda kalan gazetecilerden Ahmet Dönmez, yeni açtığı YouTube kanalında AKP’nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) başkan adayı Binali Yıldırım’ın ‘yolsuzluk ve yalanlarını’ anlattı.

Geçen pazar Yıldırım ve CHP adayı Ekrem İmamoğlu’nun katıldığı ‘açık oturum’u izlediğini belirten Dönmez, yayında Yıldırım’ın, İmamoğlu’nu birkaç kez yalancılıkla suçladıktan sonra öfkelenerek, “Benim hayatta en çok kızdığım şey yalancılık. Her şeyi telore ederim ama bir tek yalancılığı telore edemem.” dediğini aktardı. Geçmişte İBB ve Başbakanlık muhabirliği yaptığını hatırlatan Dönmez, Yıldırım’ın sözlerinin kendisine manidar geldiğini ve o yıllara götürdüğünü ifade etti.

İBB’deki ihaleleri ve Binali Yıldırım’ın içinde yer aldığı yolsuzlukları konu alan, ‘Yüzde 10’ ile ‘Sıfır Noktası’ isimli kitapları yazdığını belirten Dönmez, bu sebeple Yıldırım ile davalık olduğunu söyledi. Yıldırım’ın kitabın toplatılması ve evindeki bütün dijital malzemelere el konulması için savcılığa başvuru yaptığını kaydetti.

Yıldırım’ın muhtemelen bu yayını yaptıktan sonra da kendisine dava açacağını belirten Dönmez, ancak ‘açık oturum’daki yalanla ilgili sözlerini duyduktan sonra video çekmeye karar verdiğini ifade etti. Sebebini de “Çünkü Binali Yıldırım’ın siyasi geçmişi yalanlarla dolu” diye belirtti.

Yıldırım’ın İBB’de Tayyip Erdoğan döneminde İDO Genel Müdürlüğü yaptığını ancak sonrasında Ali Müfit Gürtuna zamanında ‘yolsuzluklar’ ve ‘metal yorgunluğu’ gerekçesiyle görevden alındığını anlatan Dönmez, “Oradan başlayan süreçten geçen pazarki canlı yayına kadar geçen 20 yılı özetlemek istiyorum” dedi. Dönmez devamında 20 yıllık zaman diliminde Yıldırım’ın yolsuzluklarını ve bunun üzerine söylediği yalanları anlattı.

İşte o video:

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin