Futbol takımını taşıyan yolcu uçağı düştü; soyunma odasında acı bekleyiş

Brezilya Serie A ekiplerinden Chapecoense’un uçağı Kolombiya’nın Medellin kentinde, inişe geçtiği sırada, havalimanı yakınlarında düştü. Uçaktaki 81 kişiden 76’sı kazada yaşamını yitirirken, 3 futbolcu, 1 malzemeci ve 1 kabin görevlisi kurtuldu. Uçak, Brezilya’nın Chapecoense futbol takımının oyuncularını taşıyordu. Medellin şehrindeki havalimanı Jose Maria Cordova’nın twitter’dan yaptığı duyuruya göre uçakta 9 da mürettabat bulunuyordu.

Tesislerin hemen dışında da taraftarların bekleyişi sürüyor. Chapecoense kulübünün başkan yardımcısı bir televizyon kanalına yaptığı açıklamada, “Bu kentte yaşayan çoğu dar gelirli insanların en büyük mutluluğu bu takımdı, Artık o da yok.” ifadelerini kullandı.

Jose Maria Cordova Havalimanı, kaza alanına hava koşullarından ötürü sadece yerden ulaşım sağlanabildiğini aktarırken yaptığı basın açıklamasında kazanın yerel saatle akşam 10:00’da gerçekleştiğini duyurdu. Kontrol kulesine dayandırılan bilgiye göre uçaktaki kaza teknik bir arızadan ötürü kaynaklandı.

Havalimanı yine basın duyurusunda bölgede altı kişinin canlı bulunduğunu kaydetti. Chapecoense’nin Güney Amerika Turnuvası kapsamında Medellin şehrinde Atletico Nacional’e karşı oynaması bekleniyordu.

Blu Radio’ya konuşan Medellin Belediye Başkanı Federico Gutierrez, kazadan sağ kurtulanların olabileceğini kaydetti. Yerel saatle gece yarısından önce dağlık bir alanda kaza yaptığı düşülen uçağa doğru yola koyulan Gutierrez, “Büyük çapta bir trajedi” sözlerini kaydetti.

Gutierrez, ambulansların ve arama-kurtarma ekiplerinin yolda olduğunu kaydederken kazaya neyin sebebiyet verdiğinin bilinmediğini söyledi.

 

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin