Forbes’ın zengin listesinde sürpriz isim: Jenner, Zuckerberg’i solladı

Amerikan Forbes dergisinin hazırladığı milyarderler listesine göre, Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg’in serveti son bir yılda 8,7 milyar dolar azalırken, Amazon’un kurucusu Jeff Bezos 131 milyar dolar servetiyle liste başı olmaya devam ediyor.

ABD’li kozmetik firması ‘Kylie Cosmetics’in sahibi ve model 21 yaşındaki Kylie Jenner ise 1 milyar dolara ulaşan serveti ile ‘dünyanın en genç milyarderi’ ünvanını aldı. 23 yaşında milyarder olan Zuckerberg’in ünvanını da elinden alan Jenner, aynı zamanda, ‘kendi servetini oluşturan en genç milyarder’ oldu.

Zuckerberg’in serveti 62,3 milyar dolara düştü

Facebook, geçen yıl mahremiyet skandalları ile çalkantı yaşarken, Zuckerberg’in hisseleri bir ara üçte bir oranında değer kaybetti. Zuckerberg’in serveti 62,3 milyar dolara düştü.

2019 milyarderler listesindeki toplam servet miktarı 9,1 trilyon dolardan 8,7 trilyona geriledi. Amazon’un kurucusu Jeff Bezos ise 2018’deki servetine 19 milyar dolar daha ekleyerek 131 milyar dolar ile liste başındaki yerini korudu.

İkinci sırada yer alan Microsoft’un sahibi Bill Gates’in serveti ise 6,5 milyar dolar arttı ve 96,5 milyar dolara yükseldi.

İlk 1000’de Türkiye’den 25 isim

Türkiye’den ise Forbes’un zenginler listesinde ilk 500’e giren olmadı. Milyarderler istesinde Türkiye’den toplam 25 kişi yer alıyor

İlk 1000 arasında Rönesans Holding’in sahibi Erman Ilıcak 3,8 milyar dolar servetiyle 546. sırada, Yıldız Holding’in sahibi Murat Ülker ise 3,7 milyar dolar ile 568. sırada yer aldı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin