Flaş iddia: ‘Hakan Fidan, geçtiğimiz Cuma Öcalan’la görüştü’

AKP iktidarına yakın isimlerden Akit TV yorumcusu Ali Tarakçı, MİT Başkanı Hakan Fidan’ın İmralı’da tutuklu bulunan PKK Lideri Abdullah Öcalan ile geçtiğimiz Cuma günü görüştüğünü iddia etti.

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla 31 Mart yerel seçimlerinden sonra Kürt politikasına ilişkin keskin dönüşler yaşandığı, Erdoğan ve ekibinin yeni bir çözüm süreci arayışı içinde olduğu ileri sürülmüştü. Geçtiğimiz günlerde ise hükümetin Suriye’deki YPG ile görüştükleri ortaya çıkmıştı.

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) Başkanı Hakan Fidan’ın görüşmesinin arka planına dair değerlendirmeler yapan Tarakçı, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin  “Abdullah Öcalan avukatlarıyla görüşsün” açıklamasını da hatırlatarak, “Değişiyor herkes, başka bir şey kırılıyor” ifadelerini kullandı.

Gazeteci Çağlar Cilara’nın Onuncu Köy programına konuk olan Ali Tarakçı, “Hakan Fidan, Cuma günü Abdullah Öcalan’la görüşüyordu, çok açık net söylüyorum” dedi. Tarakçı sözlerine şöyle devam etti:

“Yeni bir çözüm sürecinden çok daha farklı. Suriye üzerinden bakmak gerekiyor. Suriye’de yeni bir politika kurulacak. Bugün ABD’nin Dışişlerindeki en önemli yetkilisi dedi ki bölgeye yeni bir güç geliyor. Kim bilmiyoruz.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin