Financial Times’ın manşetten kullandığı fotoğraf AKP’lileri kızdırdı

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın danışmanlarında İsmail Cesur, NATO Zirvesi’nde Erdoğan’ın ABD Başkanı Biden’ın önünde eğildiği izlenimi veren fotoğrafı manşetten kullanan Financial Times gazetesine tepki gösterdi.

Erdoğan, dün (14 Haziran) Brüksel’de toplanan NATO Zirvesi’nde ABD Başkanı Joe Biden ile başkan seçilmesinin ardından ilk yüz yüze görüşmesini gerçekleştirdi.

Zirvenin ardından İngiltere merkezli Financial Times, Erdoğan ve Biden’ın bir fotoğrafını manşetinde kullandı. Biden ile selamlaşmak üzere oturduğu koltuktan ayağa kalkmaya çalıştığı sırada çekilen fotoğraf karesi, Erdoğan ayakta duran Biden’in önünde eğildiği izlenimi uyandırdı.

Financial Times’in manşetinde bu fotoğrafı kullanmasına Erdoğan’ın danışmanlarından İsmail Cesur tepki gösterdi. Cesur, gazetenin manşetine yer verdiği paylaşımında “Tek başına Financial Times’ın onca NATO fotoğrafı içinden bütün gün üzerinden algı yapılmaya çalışılan bu fotoğrafı kullanması bile, Recep Tayyip Erdoğan’ın mücadelesinin ne boyutta ve hangi arenalarda olduğunu gösteriyor. Sonuna kadar arkandayız dünya lideri” diye yazdı.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin