Feyzioğlu’ndan ‘istifa’ çağrılarına cevap: Konu benimle ilgili değil!

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, “İstifa etmeyi düşünüyor musunuz?” sorusuna, “İstifa etmemi gerektiren herhangi bir durum yok. Benle ilgili değil. Ben kanun koyucu değilim.” diye cevap verdi.

Ankara’ya yürüyen baro başkanlarının sırtını dönerek protesto ettiği TBB Başkanı Metin Feyzioğlu, gazeteci Cüneyt Özdemir’in YouTube kanalında canlı yayında açıklamalarda bulundu. Feyzioğlu, baroların yapısını değiştirecek kanun değişikliğine karşı Savunma Yürüyüşü’ne başlayan baro başkanlarıyla görüşmek için alana 27 saat sonra gitti. Ancak korteje alınmadığı gibi protesto da edildi. Feyzioğlu, “Neden detsek vermek yerine Anıtkabir’e gittiniz?” sorusunu, “Biz o yürüyüşe katılmak istemedik. O da bizim hakkımız. Her dünya görüşünden insanın gittiği bir yer Anıtkabir. Benim önerdiğim programı bazı baro başkanları tasvip etmedi.” diyerek cevapladı.

Yürüyüşün, doğru bir yöntem olmadığını savunan Feyzioğlu, “Doğru yöntem olmamasıyla hak olması ya da olmaması çok farklı. Benim o yöntemi uygulamıyor olmam, o yöntemi uygulanmaması gerektiğini göstermez.” diye konuştu. “Siz neden Eskişehir yoluna gitmediniz?” sorusuna ise “Çünkü telefon trafiğiyle çözülecek bir şey. Oradaki polisle benim yapacağım görüşme değil.” şeklinde cevap verdi.

1 YORUM

 1. Adama: “istifa et” diyorlar.
  Adam “konu benimle ilgili değil” diyor.
  Hayırdır, istifa etti de biz mi duymadık yoksa!
  Adam bir de “profesör”.
  Neyse, tr724’ün siyaset profesörü Mehmet Efe Çaman bey, bugünkü yazısında payını vermişti.
  Tabii onu da anlayabilecekmi bilemiyorum…

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin