Feyzioğlu’ndan dövülen avukatla ilgili videolu, sıra dışı, çok sert tepki

Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, Demirören ve Kalyoncu ailelerinin Çırağan Sarayı’ndaki düğününde yolun trafiğe kapatılma sebebini soran avukat Sertuğ Sürenoğlu’nun Cumhurbaşkanlığı korumaları tarafından dövülmesine çok sert çıktı.

Tepkisini bir video çekerek gösteren Feyzioğlu, ilginç sözler ve tavırlarıyla dikkat çekti. Facebook hesabından canlı yayınladığı 18 dakikalık videoda çok sinirli olduğu gözlenen Feyzioğlu, zaman zaman sesini yükseltirken odada bulunan köpeğin korkup tepki verdiği anlaşıldı. Feyzioğlu, “Sana söylemiyorum!” diyerek arada köpeği teskin etmeye çalıştı.

Korumalara, ‘çapulcu, kabadayı, çete üyesi, sefil yaratık’ dedi

Avukatı darb eden Cumhurbaşkanlığı korumaları için ‘çapulcu, kabadayı, çete üyesi, sefil yaratık’ diyen Feyzioğlu, avukatı mahkemeye sevk eden savcı ve ev hapsi veren hakimle ilgili de ağır eleştiriler yöneltti. Avukat Sürenoğlu’nun hakkını sonuna kadar arayacaklarını, şakaklarına silah dayansa da sorumluların peşini bırakmayacağını söyledi.

Darp edilen avukatın fotoğrafını defalarca gösteren Feyzioğlu, “Bu Türk vatandaşını bu hale getirenler Türk polisi üniforması giyen üç beş kabadayı… Benim devletimin verdiği silahı, kimlik kartını taşıyan ama polis olmayı becerememiş çapulcu kabadayı çete üyesi” ifadelerini kullandı.

Düğünde okunan Kur’an göstermelik

Feyzioğlu, Çırağan Sarayı’ndaki düğün ve davetlilerle ilgili de istihza dolu ifadeler kullandı. Düğünde okunan Kur’an-ı Kerim’in göstermelik olduğunu savundu. ‘Devlet büyükleri’ ifadesi üzerinden ilginç eleştiriler dile getirdi.

Çırağan Sarayı’nda avukatın bir odada iki saat boyunca dövüldüğünü anlatan Feyzioğlu özetle şunları söyledi:

“Bu çocuğa kafa travması geçirten Türk polisi üniforması giyen, insanlığa ve polisliğe layık olmayan sefil yaratık. Ben bu işin peşini bırakmam. Ant olsun ki bırakmam. Çırağan Sarayı’nda düğün var. Memleketin pek önemli iki ailesinin düğünü var. Devlet büyükleri orada. Çırağan’ın trafiğe kesilmesi lazım.

Süslü insanların düğüne gitmesini bekliyor insanlar

Çünkü vatandaşın bu memlekette 3 kuruşluk hükmü yok. Ben bu devleti bu hale getirenlere soruyorum. Yazıklar olsun. Süslü hanımefendilerin, süslü beyefendilerin, limuzinlerin, süslü beyefendilerin düğününe gitmesini bekliyor insanlar. Korumak için yemin ettikleri topluma, devlete acımasızca zarar verdi bunlar.

Sonra bir savcı, tuttu kafası gözü patlatılmış bu vatandaşı Cumhurbaşkanlığı’na hakaret suçlamasıyla tutuklamaya sevk etti! Bir hakim çıktı, tutuklamaya içi el vermedi, ‘yine de bir şey yaptım’ demek için evden çıkmasını yasakladı. İnsaf, insaf!

Polis üniforması giymiş, belindeki devletin silahını kabadayılık için kullanan suçlular ise serbestçe dışarıda. Yazıklar olsun. Biz bu işin peşini asla bırakmayacağız.”

1 YORUM

  1. Ne yapacak acaba merakla bekliyoruz…..Ayinesi iştir kişinin……
    Çok yakın geçmişte de görmüştü böyle yüksek tonla çıkışları Türkiye…
    Sonra ne oldu?… Düğüne davet edilmedi mi acaba?

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin