Fethullah Gülen’den taziye mesajı

fethullah gülen
Fethullah Gülen Hocaefendi

Fethullah Gülen Hocaefendi, selin vurduğu Kastamonu, Bartın ve Sinop’ta hayatını kaybeden vatandaşlar için bir taziye mesajı yayınladı. Gülen, söz konusu taziye mesajında şu ifadeleri kullandı:

“Kastamonu, Bartın ve Sinop illerinde yaşanan sel ve su baskınlarında çok sayıda vatandaşımızın hayatını kaybettiğini, pek çoklarının kaybolduğunu, birçok kişinin de evsiz kaldığını derin bir üzüntü ile öğrendim. Yakın zamanda yaşanan yangın felaketlerinin yaraları henüz sarılmamışken gelen bu sel felaketi acımızı ikiye katladı.

Başta bu afette hayatını kaybedenlerin yakınları olmak üzere tüm vatandaşlarımıza başsağlığı diliyorum. Vatanımızda ve dünyanın değişik bölgelerinde üst üste gelen afetler bizi ihtar etmektedir ki, -sebepler dairesinde her türlü tedbiri almanın yanında- zaman; insanlık zemininde bir araya gelip vahdet-i ruhiye içinde Cenab-ı Hakk’a el açma, ülkemizi ve tüm insanlığı her türlü felaketten muhafaza buyurması için dua etme zamanıdır.

Cenab-ı Erhamür-Rahimin’den, bu felakette hayatını kaybedenlere rahmet, evini ve malını kaybedenlere en kısa zamanda zararlarını telafi imkânı ve afete müdahale eden arama ve kurtarma ekiplerine de güç ve metanet vermesini dilerim.”

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin