Fethullah Gülen, biyografisini yazan Dr. Jon Pahl ile görüştü

Fethullah Gülen Hocaefendi, biyografisini kitap haline getiren Dr. Jon Pahl ile bir araya geldi. Görüşmenin görüntüleri, Herkul Nağme’nin Twitter hesabından yayınlandı.

Dr. Jon Pahl görüşmeye, ”Sizi tekrar görmek çok güzel, sohbetimiz Allah rızası dairesinde olsun” diye başladı. Pahl Hocaefendi’ye, yakın zamanda Yunanistan’a gittiğini ve oradaki yaşadıklarını anlattı. Pahl, Hizmet’in Yunanistan’da Afganistanlı ve Suriyeli mültecilere yardım da ettiğini belirterek, ”Kar amacı gütmeyen bir vakıf kurmuşlar. Yani kendilerinin dışında başka insanlara da ulaşıyorlar” ifadesini kullandı.

Pahl’ın, ”Dünyanın değişik yerlerindeki Hizmet insanlarının başka hangi alanlarda işler başlatmasını istersiniz?” sorusuna Hocaefendi, ”Değişik sosyal alanlarda uzmanlaşmaları önemlidir. Tıp sahasında, hukuk sahasında ihtisas yapmalarını hep tavsiye ediyoruz” dedi.

Gülen görüşme sonunda Dr. Jon Pahl’a bir hediye taktim etti.

İşte o görüşme;

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

2 YORUMLAR

  1. Hocamızın yabancı gazetecilerle görüşüp , kendisiyle defalarca görüşme talebinde bulunan Türk gazetecilerle görüşmemesini tam anlayamıyorum. Biri beni aydınlatabilir mi?

    • Kendisi, “Eğer benim sorumlu olduğumu iddia ediyorsanız. 15 Temmuz için ifade vermeye hazırım…” dediğinde ne meclistekiler ne de o “Türk gazeteciler” görüşmek istememişti! Şuanda da hizmet dışında olup, Türkiye’de yaşayıp görüşmek isteyen olduğunu zannetmiyorum çünkü vereceği müsbet mesajları kimse yayınlamayacaktı. Ayrıca görüşende, görüşmesinden sonrada “Sen bunu adamı mı onaylıyorsun?” diye hışma uğrayabilir… Bu arada “Gazeteci” diye, Türkiye’de hizmete karşı nefreti ve kini gözlerini kör etmiş dolaysıyla tarafsızlığını yitirmiş, doğru düzgün muhabirlik deneyimleri bile olmadan köşe yazarı/tv programcısı/yorumcusu olmuş tipleri kast etmiyorsunuz değil mi? Bi saniye… Bunların dışında Türkiye’de pek gazeteci kalmadı zaten… Neyse zaten en başından sana kim bu bahsettiğin “Türk gazeteciler” diye sormak lazım. Öyle değil mi?… Kalmadı Mehmet Ali Birand gibiler…

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin