Fethullah Gülen’den ‘Dünya Öğretmenler Günü’ mesajı

Fethullah Gülen Hocaefendi
Fethullah Gülen Hocaefendi

Fethullah Gülen Hocaefendi, 5 Ekim UNESCO Dünya Öğretmenler Günü vesilesiyle bir mesaj yayınladı.

AfSV tarafından paylaşılan mesajda, Türkiye’deki siyasi cadı avının mağduru olan ve öğrencilerinden ayrılmak zorunda kalan öğretmenleri de anan Gülen, “Hizmet camiasının öğretmenlerinin de en yakın zamanda huzurlu bir eğitim atmosferine kavuşmalarını Cenab-ı Hak´tan niyaz ediyorum. Bu vesileyle bir kez daha bütün öğretmenlerin Dünya Öğretmenler Gününü tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

İşte o mesaj;

Sn. Fethullah Gülen Hocaefendi´nin 5 Ekim UNESCO Dünya Öğretmenler Günü Vesilesiyle Mesajı

“İnsanlığın kalıcı barış ve refahının en etkili mimarlarından olan öğretmenlerin “Dünya Öğretmenler Gününü” en samimi duygularımla tebrik ediyorum.

Gençlerin potansiyellerinin inkişafı, onların barış, emniyet ve huzurun temsilcileri olarak, toplumun faydasını hedefleyen erdemli kadın ve erkekler olarak yetiştirilmesi için öğretmenlerimizin çabasının önemi tartışılmazdır. Vicdan mekanizması bozulmamış, ilkeleri ve prensipleri evrensel değerlerle yoğrulmuş nesillerin yetiştirilmesi için ailelerin, toplumun ve öğretmenlerin elbirliğiyle çalışması zaruridir.

Günümüzde yaşanan COVID-19 salgını süresince yenilikçi fikirlerle öğrencileri için seferber olan, elindeki şartları zorlayıp yeni çözümler bulan ve öğrencilerinin fiziksel ve ruhsal sağlığını korumak için gayret sarf eden öğretmenlere tek tek teşekkür ediyorum. Umuyorum ve diliyorum ki, bu salgında yeni kullanılmaya başlanılan ve başarılı olan farklı eğitim metotları dünyanın birçok yerinde kaliteli eğitime ulaşma imkanı sağlar ve idareciler de gerekli desteği vererek kalıcı çözümler üretirler.

Hem kendi vatanlarında hem de dünyanın farklı yerlerinde kaliteli ve kucaklayıcı eğitim hizmetleri sunmak için gayret sarf ederken, siyasi bir cadı avının mağduru olan ve öğrencilerinden ayrılmak zorunda bırakılan Hizmet camiasının öğretmenlerinin de en yakın zamanda huzurlu bir eğitim atmosferine kavuşmalarını Cenab-ı Hak´tan niyaz ediyorum.

Bu vesileyle bir kez daha bütün öğretmenlerin Dünya Öğretmenler Gününü tebrik ediyorum.”

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin