Fahrettin Koca’dan itiraf gibi açıklama: İhmallerimizin sonuçları bildiğimizden fazla!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından itiraf niteliğinde bir açıklamada bulundu. Koca, “İhmallerimizin sonuçları bildiğimizden fazla.” dedi.

Sağlık Bakanlığı’nın internet sitesinde yer alan Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu’nun güncel verileri paylaşıldı. Türkiye’de son 24 saatte 283 bin 385 Covid-19 testi yapıldı, 20 bin 33 kişinin testi pozitif çıktı, 278 kişi hayatını kaybetti.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Yeni vaka sayımız 20.033. Covid-19 sebebiyle bugünkü can kaybımız 278. İlk ve orta öğretimde okullar 6 Eylülde, devamında üniversiteler açılıyor. Örgün eğitimde 24 Milyondan fazla öğrencimiz var. Kesintisiz, yüz yüze eğitimde kararlıyız. Aşıda ve tedbirde aynı kararlılık olmalı!” ifadelerini kullandı.

Fahrettin Koca, bir diğer paylaşımında bugün üniversite kayıtlarının başladığına işaret etti. “Birçok gencimiz, okumayı arzu ettikleri şehir yerine, Covid-19 riskinin daha az olduğu yerlerde okumaya hazırlanıyor” diyen Koca, “Üniversite kayıtları bugün başladı. Birçok gencimiz, okumayı arzu ettikleri şehir yerine, Covid-19 riskinin daha az olduğu yerlerde okumaya hazırlanıyor. Kronik hastalıkları var. İhmallerimizin sonuçları bildiğimizden fazla. Aşı ve tedbirle hayatı herkes için kolaylaştıralım.” paylaşımında bulundu.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin