Fahrettin işi öğreniyor! 

YORUM | LEVENT KENEZ

Bu kadar zulüm, hırsızlık ve pislik varken Fahrettingillerin Kuzguncuk’taki minicik evinin mini minnacık kaçak bahçesi ile bu kadar uğraşmalı mı? 

Kesinlikle evet. Bazen küçük adamlar gidişatın neresi olduğunu daha iyi anlatır.

Yayın yasağından aynı gün ihaleye, elli tane yalanla laf yetiştirme çabalarından trollere görev emrine kadar olanlar ne kadar rahatsız ettiğini göstermiyor mu? Ama en komiği ABD ve AB’nin battığına ciddi ciddi inanıp hane başına 142, kişi başına 71 dolar yardımı alabilmek için PTT’de kilometrelik kuyruğa girenlerin canhıraş savunmaları. İnsanın acıyası geliyor. Bir de yazarkasalar var ki onların durumu hem duygusal hem de eşeğin başına vurup sesin başka yerden gelmesi olayı.

BU YAZIYI YOUTUBE’TA İZLEYEBİLİRSİNİZ ⤵️

Ülkedeki bütün kötülükleri tek bir adam kendi başına gerçekleştiremeyeceğine göre, onun bütün adamları, maşaları ve tetikçileri de istisnasız aynı pisliğin parçaları muamelesi görmeyi hakkediyor.

Yoksa yarın öbür gün bütün ihaleyi Erdoğan ve ailesine yıkıp ellerini yıkayacak binler var. O sebeple kıytırık bir ilin kıytırık bir kurumundaki memur dahil kim suça bulaştıysa kayıt altına alınmalı. Yastığa kafalarını her koyduklarında Saray’daki defolup gittiğinde başlarına neler gelebileceğinin kabusunu görmeliler. Evet bu onları daha bir köle yapacak, kötülüklerini arttıracak zaten görüyorsunuz ama giden ağam gelen paşam tiplerinden iyidir bu halleri. 

İnce nokta, içkiliyken araba kullanıp katliama sebep olmuş herife kırmızı ışıkta geçmiş cezası kesmemek.

Bu rejim kanlı bir rejimdir. Kendi vatandaşlarını öldürerek ayaktadır ve böyle devam etmektedir. 7 Haziran’da iktidarı kaybettikten sonra akan kan bunların elindedir. 15 Temmuz’da orduya kumpas kurarken dökülen bütün kanların yüzlerine sıçraması gibi. İç kamuoyunu toparlamak için Suriye’de gencecik askerleri ölüme gönderdikleri gibi. On binlerce masumu hapiste çürüten bunlardır. Zulme dayanamayıp hayatını kaybedenlerin katili de bunlardır.

Fahrettin de bu katil rejimin tweetçisi, yalancısı ve propaganda memuru olarak gözleri fıldır fıldır dönen karikatür bir tip muamelesi yerine suç ortağı muamelesi görmeli.

Fahrettin için Goebbels (Göbels) benzetmeleri yapılıyor son zamanlarda. Hitler’in meşhur Halkı Aydınlatma ve Propaganda bakanı. Eşi Magda ile beraber aynen Fahrettin-Fatmanur ikilisi gibi dostu ve düşmanı çok bir ikiliydi.

Ama Fahrettin için bir Göbels demek oldukça iddialı. Göbels’i oldukça küçük göstermek olacağı kadar Fahrettin’i de bir halt yerine koymak olur. 

Fahrettin bu benzetmelerden yüksek ihtimal hoşlanıyordur. Kendisi Göbels olursa sahibi kim oluyor pek umrunda olduğunu sanmıyorum. Göbels tartışmasız Hitler’in en sadık elemanıydı. Ama  aynı zamanda çok iyi bir hatip, partinin başarısındaki en etkili isimlerden biriydi.  

Göbels arkasında çok büyük bir servet ve bir çok yerde lüks malikaneler bırakmıştı. Fahrettin de işi öğreniyor.

Mesela dört maaş olayı güzel bir başlangıçtı. Hep dört maaş diyoruz ama “Nedir bu dört maaş olayı kuzum?” diyen yok. 24 saat Erdoğan’ın dibinden ayrılmayan Saray katibi aynı zamanda Borsa İstanbul’da yönetim kurulu üyesi. Hangi uzmanlıkla? Ne işe yarıyor? Ne katkısı var? Cevabı bildiğiniz sorular. Klasik bir Erdoğan taktiği. Bu tipleri besleyeceksin, suça bulaştıracaksın, kaybetmekten korkacakları kazanımlar vereceksin ki senin için fedailik yapabilsinler.  Yoksa Göbels kısa bir dönem borsacılık yapmıştı bundan dolayı mı acaba?

Diğer maaşlar eşi Fatmanur’dan. Malum Türk Hava Yolları yönetim kurulu üyesi kendileri. Herhangi bir şirket ya da havacılık tecrübesi var mı? Elbette yok. Şimdi yeni bir şey uydurdular. THY’den bir kuruş maaş almamış! Onu öyle demeyeceksin bir kuruş almadık diyeceksin. Diyebiliyor musun? Hayır. Tek kuruş huzur hakkı da almadım diyeceksin. Zaten para almıyor sevabına yönetim kurulu üyeliği yapıyorsan THY kimlere kalmış. Eğer para alıyorsan  liyakat ararlar ki o da zaten sizde yok. Bir de meseleyi aman başörtülüleri buralara layık görmüyor hadisesine hiç çevirmeyin. İnsanlar sizin yüzünüzden başörtülerini açıyorlar.

Şimdi CHP bir süredir İstanbul’da gerçekten bir şeyler yapıp bunların tekerine çomak sokma gibi işlere girişince,  il başkanı olmak üzere hepsi birden nefret objesi haline gelmeye başladı. Özgür Özel ve bilumum sözcüler gibi laf ebeliği yapıp bir halta yaramayan çapsızlardan daha dikkat çeker oldular.

CHP Üsküdar ilçe başkanı, Fahrettin’in Minyatürk’ten arakladığı evin bahçesine bakmaya gidince çıldırdılar. Ortalarda dolaşan bir tutanak var eğer doğruysa gündüz 12:50’de oluyor vukuat ama geceyarısı olduğu yalanını uyduruyorlar. Olay eğer doğruysa Süleyman’ın polisleri adamların gitmesine göz yummuş. Hatta arkalarından el sallamış. Telafi için bugün yarın ifadeye çağırırlar CHP’lileri.

Ama en bombası Fatmanur Magda’nın hepimizin içini dağlayan o tweeti oldu.

“Ben anneyim” ile başlayan. Propaganda işinde ailecek fena değiller. 

Mağduriyete gel…

Ben anneyim… Vay arkadaş.

Kim anneleri üzüyorsa Allah bin belasını versin. Buna itiraz yok.

Ama sen önce yalancı sonra;

İşadamlarından ve hırsızlardan haraç kesilen paraların ve arazilerin toplandığı Türgev’in başına atanan vitrinsin,

Hiç haketmediği bir şirkette hiç hakketmediği bir konumda olan liyakatsizsin,

Ülkenin zavallı annelerinin her gün bela okuduğu hanedanın kocanla beraber getir götürcüsüsün.

İnşallah sonunuz çok özendiğiniz propaganda bakanı ve ailesi gibi olmasın. Size bile üzülecek hale gelmeyi hiç hakketmiyoruz.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

1 YORUM

  1. Bırakın her kişi hakettiği sonu yaşasın. Zarara kendi rızasıyla düşene ne diyelim ki. Ancak masum yavruların sonu öyle olmasın. Masumlara masumlar sahip çıkar, endişe etmeyin.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin