Fahrettin Altun’un Kuzguncuk’ta 258 liraya vakıf arazisi kiralaması haberine erişim engeli!

Üsküdar Kuzguncuk’ta bulunan vakıf arazisini 258 liraya kiraladığı ortaya çıkan Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun’la ilgili habere erişim engeli getirildi.

Cumhuriyet Gazetesi’nin Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun’un Boğaziçi Öngörünüm Bölgesi’nde yer alan Kuzguncuk’ta kiraladığı araziyle ilgili habere İstanbul Anadolu 8. Sulh Ceza Hakimliği erişim engeli koydu.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun’un kiraladığı araziye yaptırdığı yapıların İBB tarafından yıkılmasına dair haberlere ‘terör’ soruşturması başlatılmasının ardından Altun’un Vakıflar’a ait araziyi aylık 258 liraya kiraladığı ortaya çıkmıştı. Kiralama ihalesinde en yüksek teklifi verdiği belirtilen Altun, söz konusu araziyi yıllık 3 bin 100 liraya 10 yıl süreyle kiralamıştı.

İBB YIKMIŞTI, TERÖR SORUŞTURMASI AÇILDI

Altun, Boğaziçi Öngörünüm Bölgesi’nde yer alan Kuzguncuk’ta kiraladığı evinin yanındaki araziye yol, şömine ve çardak gibi peyzaj düzenlemesi yaptırmış mahalle sakinlerinin çivi bile çakamadığı bölgede araziye birçok noktadan görünen beton taşlardan bir de duvar ördürmüş, jiletli teller çekmişti. Mahalle sakinlerinin şikâyeti üzerine geçen pazartesi günü çardak ve şömine İstanbul Büyükşehir Belediyesi ekiplerince yıkılmıştı.

İletişim Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Altun’un ikametgâh adresi ve fotoğrafının paylaşıldığı gerekçesiyle İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, “terör örgütlerine hedef göstermek” suçundan soruşturma başlatmıştı.

“Boğaz’da kaçak var” başlıklı haberle ilgili karar İstanbul Anadolu 8. Sulh Ceza Hâkimliği tarafından haberin yayımlanmasından 3 gün sonra 17 Nisan’da alındı.

FATMANUR ALTUN: MİNİK BİR PERGOLA İLE TAŞ MANGAL TARZI BİR ŞEY KOYDURDUK

Altun’un eşi TÜRGEV’in Yönetim Kurulu Başkanı Fatmanur Altun, basında çıkan haberler üzerine Türkiye Düşünce Platformu üyelerine yaptığı açıklamada, Kuzguncuk’ta 45 metrekare üzerine 3 katlı mütevazı bir evleri olduğunu belirterek “Evimizin arka tarafında bir vakfa ait küçük ve dimdik bir toprak parçası var. Toprak tam bir mezbelelik haldeydi. Hem bahçemize sürekli olarak gelen akrep vb. haşaratı üreten hem de ciddi güvenlik zaafı doğuran, insanların yıllardır çöp atmak için kullandıkları, içinde balicilerin yattığı metruk bir kulübenin de olduğu bir alandı burası.” demişti.

258 liraya kiraladıkları vakıf arazisini güvenlik ve temizlik gerekçesi ile ıslah ettiklerini ve temizlediklerini belirten Altun şu ifadeleri kullanmıştı: “Yıllarca buradaki pislikten dolayı mahalleyi defalarca pire basmış komşuların söylediğine göre. Bu arada da toprağı vakıftan on yıllığına kiraladık. İçine de bahçe düzenlemesi yapıp güzel bitkiler ektik. Bir oturma alanı oluşturduk. Minik bir pergola ile taş mangal tarzı bir şey koydurduk bir köşeye. İBB zabıta ekipleri mütemadiyen gelip orada yapılan ıslah, temizlik ve düzenleme çalışmalarını izlemişler başka işleri yokmuş gibi. Dün evimizin olduğu alana gelip tartışmalı bir iş yaparak pergolayı ve mangalı kaldırmışlar.”

1 YORUM

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin