Fahrettin Altun’un eşi 4 maaş eleştirisine böyle cevap verdi: Sabrımızı sınamayın

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun’un eşi Fatmanur Altun, çifte maaş eleştirilerine ‘sabrımızı sınamayın’ cevabını verdi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun’un eşi TÜRGEV Başkanı Fatmanur Altun, ‘çifte maaş’ eleştirilerine, Fikriyat.com internet sitesinde kaleme aldığı ‘Vatandaşla alay etmeyin’ başlıklı bir yazıyla cevap verdi. Altun yazısını, “Vatandaşla alay etmeyin, sabrımızı da sınamayın, ikiyüzlülüğünüzü ve ihanetinizi milletimizin gözlerinin önüne sermeyin” diyerek bitirdi.

“Devlette ‘dolgun ücret’ karşılığı çalıştığı iddia edilen kabiliyetli bireylerin, burjuvazinin yönettiği ulus ötesi şirketler gibi yapılarda aynı hizmetin karşılığında onlarca kat fazla gelir temin edebilecekken devlet hizmetine talip olarak büyük fedakarlık gösterdikleri kasıtlı olarak halkın gözünden kaçırılmaktadır” iddiasında bulunan Fatmanur Altun, eleştiriyapanları ağır ithamlarla ‘işbirlikçi’ olarak nitelendirdi.

‘DEVLETTE DOLGUN ÜCRETLE ÇALIŞAN BİREYLERİN KABİLİYETLERİ HALKIN GÖZÜNDEN KAÇIRILIYOR’

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden aldığı yardımlarla gündeme gelen TÜRGEV’in Başkanı Fatmanur Altun ‘çifte maaş’ eleştirilerine karşı yazdığı yazının ilgili bölümünde şu ifadelere yer verdi:

Bugün Türkiye gibi ülkelerin yaşadığı siyasal çalkantıların kökeninde bu sistemi değiştirmek isteyenlerle, burjuva tipi devlet örgütlenmesinin devamı için çabalayanların kavgası yer almaktadır. Bağımlılık düzeni olarak adlandırılan bu yapı içinde eleştirilecek olanlar her zaman devlet görevlileri, milletvekilleri, onların maaşları vb. konular olmuş ve halkın gözünden kasıtlı olarak pek çok şey gizlenmiştir. Devlette ‘dolgun ücret’ karşılığı çalıştığı iddia edilen kabiliyetli bireylerin, burjuvazinin yönettiği ulus ötesi şirketler gibi yapılarda aynı hizmetin karşılığında onlarca kat fazla gelir temin edebilecekken devlet hizmetine talip olarak büyük fedakarlık gösterdikleri kasıtlı olarak halkın gözünden kaçırılmaktadır. Yine eleştirilerle yıpratılmaya çalışılanların verdikleri kararlarla burjuvazinin çıkarlarına ölümcül zararlar verdikleri, milyarlarca dolara varan karlardan onları mahrum ederek halkın artı ürününün bu şirketlere peşkeş çekilmesini önledikleri hiçbir zaman konu edilmeyecektir. Buna karşılık geçtiğimiz yıl açıklanan Oxfam raporuna göre “dünyanın en zengin yüzde 1’lik kesiminin servetinin geri kalan yüzde 99’luk kesiminin servetine denk olduğu”, burjuvazinin devletleri dizayn ederek ve devletlerin içine yerleştirdiği işbirlikçileri yardımıyla hepimizin cebinden artı ürünümüzü ve emeğimizi çaldığı gibi küçük! ve önemsiz! bilgileri saklamasına göz yummamız beklenecektir.

‘DEVLET ADAMLARINI KİRLETMEYE ÇALIŞAN İŞBİRLİKÇİDİR’

Faiz kırbacı ile hepimizi korkunç çalışma şartlarına mahkum eden, emeklerimizi çalan, lobiler ve satın aldıkları işbirlikçiler vasıtasıyla aldırdıkları kararlarla, çalışmadan servetimize el koyan kesimleri konuşmak yerine risk altında, haftanın yedi günü ve yirmi dört saat esasına göre, aile, eğlence bilmeden çalışan, tatil yapmayı kendilerine yakıştıramayan devlet adamlarının toplumsal tabakalaşmadaki yerlerini, yediklerini, içtiklerini, giydiklerini çoğu zaman yalan yanlış haberlerle sorgulatmaya çalışanlar halkı düşünenler değildir. Kimsenin ismini bile duymadığı markaları kullanan, hayal bile edemeyeceği standartlarda yaşayan ağababaları için, daha önce defalarca yaptıkları gibi ellerini kirletmeden ülke, toprak ve zenginlik toplamaya çalışan işbirlikçilerdir.”

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun’un eşi Fatmanur Altun, sert ifadelerle kaleme aldığı yazısına yine sert ve tehditkar ifadelerle son verdi:

“Son söz, Vatandaşla alay etmeyin, sabrımızı da sınamayın, ikiyüzlülüğünüzü ve ihanetinizi milletimizin gözlerinin önüne sermeyin.”

1 YORUM

  1. Nasilsaniz oyle idare edilirsiniz. Hz Muhammed.
    Toplum dogruluk durustlugu terk ettiginde guveni yitirir birligi dagilir, dagildiginda devlet icine sizmis cete onlarin egitimine inancina saldirir ve dunya sevgisine daldirir tek guveni parayla saglanacak sekilde parayi basar basmaz degerli tanimlayip insanlari para pesine kosturur ve para borc karsiligi verilir. Simdi bu kadin toplumu ve devleti islah etmekten mi bahsediyor yoksa toplumu islah etmek dogrulugu dusrustlugu hayat bulup dirilmeye calisanlari yok etmeyemi calisiyor bu kadin hukumetin yardakcisi degilmi , yalanciligin bu kadari cok fazla kendileri ne kadar iyi varsa devletten atip mallarina cokup kimildayamaz hale getiriyorlar kendileri devlet eliyge somuru yapanlarin usagi olmuslar birde sureti haktan gorunmeye calisiyor, git isine be sen cocukmu kandiriyorsun. Yaptiklari dupeduz toplumun dirilisine engel olmak, birde islahatciymis gibi konusuyor. Soyledikleri ile yaptiklari tam tersi, inanmayin bu utanmazlara.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin