Fahrettin Altun: Yardım kampanyalarıyla devletimizi aciz göstermek istiyorlar

Fahrettin Altun

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, sosyal medyada organize edilen yardım kampanyalarının amacının ‘devleti aciz göstermek’ olduğunu savundu.

Türkiye’de 28 Temmuz’dan bu yana devam eden orman yangınları için sosyal medya platformlarında başlatılan yardım çağrısı (#helpturkey) milyonlarca kullanıcıya ulaştı. Türkiye’nin yeterli uçağının bulunmadığı, yangınlara müdahalede yetersiz kaldığı belirtilen çağrıya çok sayıda ünlü isim de destek verdi.

Ancak iktidar kanadı bu çağrılardan da rahatsız oldu. Rejim temsilcilerine göre hükümetin yangınları söndürme konusunda yetersiz kalması nedeniyle dünyadan yardım istenmesinin amacı ‘devleti aciz’ göstermek.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, dün akşam sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Türkiyemiz güçlüdür. İyi niyetli her yardım ve katkı milli birlikteliğimizin gereğidir. Ancak bu akşam itibariyle yurt dışından ve tek merkezden organize edilen sözde yardım kampanyası ideolojik saiklerle, devletimizi aciz göstermek, devlet- millet birlikteliğimizi zayıflatmak amacıyla başlatılmıştır. Devletimiz dimdik ayaktadır. Cumhurbaşkanımızın dediği gibi yitirdiğimiz canlar dışında bütün kayıplarımızı telafi edecek, içimizi yakan bu ateşi söndüreceğiz.” ifadelerini kullandı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin