‘F-35 üretme hayalinden maske fabrikası açılışına’ yorumu Bakan Varank’ı kızdırdı

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın MFA Kocayusuf Maske Fabrikası Açılış Töreni’nden paylaştığı konuşmaya, “F-35 üretme hayaliyle çıkılan, plastik maske üretimiyle son bulan bir yolculuk..” şeklinde yorumda bulunan bir Twitter kullanıcısına Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank cevap verdi. Varank, “Bu arkadaş hayatta neyi başarmış bilemiyorum. Muhalif olacağım diye ülkenizden bu kadar nefret etmeyin…” ifadelerini kullandı.

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, 4 Haziran Cuma günü, Zonguldak’ta açılışını yaptığı MFA Kocayusuf Maske Fabrikası’ndaki konuşmasını Twitter hesabından paylaştı.

Bir Twitter kullanıcısı, Erdoğan’ın paylaşımını alıntılayarak, “F-35 üretme hayaliyle çıkılan, plastik maske üretimiyle son bulan bir yolculuk..” yorumunda bulundu.

Twitter kullanıcısının yorumuna tepki gösteren Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, tweeti alıntılayıp, “Bu arkadaş hayatta neyi başarmış bilemiyorum. Fakat, burun kıvırdığı açılışı yapılan @MFAMaske fabrikası, 250 kişiye istihdam sağlayan, 19 milyon avro ihracat yapan, arge faaliyetlerinin de yapıldığı öncü bir tesis. Muhalif olacağım diye ülkenizden bu kadar nefret etmeyin…” paylaşımda bulundu.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin