Evleri yanan fakir aileye Vali fırçası: Şehirden çek git!

Çorum’da evi yanan Mustafa Kaynak ve ailesi zor günler geçiriyor. Kaynak, derdini anlatmak için gittiği vali yardımcısının kendisine, ‘Sosyal Yardımlaşma 3 bin lira vermiş, aileni al, Çorum’dan çek git’ dediğini öne sürdü.

Çorum’da yaşayan Mustafa Kaynak’ın hayatı, taşeron olarak çalıştığı şirketten çıkarılmasının ardından, Ramazan ayının son günlerinde meydana gelen olayla alt üst oldu. Takvimlerin 11 Haziran 2018 tarihini gösterdiği gece Kaynak ailesinden psikolojik sorunları olduğu öne sürülen 19 yaşındaki O.K, oturma odasına kendisini kilitleyip evi ateşe verdi.

Gazete Duvar’ın haberine göre, hem evi hem eşyaları yanan Mustafa Kaynak’ın hayatı o günden sonra daha da zorlaştı. Aile, eş dost yardımıyla hayatını sürdürmeye çalışırken, piyasaya ise 50 bin liraya yakın borçlandı. Geçmişte yaşadığı bir olay yüzünden aldığı cezasını denetimli serbestlikle tamamlamaya çalışan Mustafa Kaynak, ‘Tek isteğim bir iş’ diyor.

‘GÖSTERDİKLERİ YERİN NE ELEKTRİĞİ NE SUYU VAR’

Mustafa Kaynak, başından geçenleri ise şöyle anlattı: “Yıllar önce yaşanan bir olay nedeniyle cezaevine düştüm. Şu an denetimli serbestlik kapsamında cezamın kalan kısmı için imzaya gidiyorum. 11 Haziran gecesi yaşadığımız o talihsiz yangının ardından bizim için sıkıntılı günler başladı. Yetkililere gidip derdimizi anlatmaya çalıştıysak da, hepsi geçiştirildi. Sosyal Yardımlaşma’ya yönlendirdiler, oradan 3 bin lira yardım geldi. Geri isterler diye harcamaya korktum. Eşim, çevreye olan borçlara vermiş. Derdimi anlatmak için gittiğim Vali Yardımcısı, ‘Sosyal Yardımlaşma 3 bin lira vermiş, aileni al, Çorum’dan çek git’ dedi. Biz bu ülkenin yurttaşı değil miyiz?”

Hangi kapıya gittiyse elinin boş döndüğünü, kimisinin nasihat ettiğini, kimisinin de ‘seni arayacağız’ deyip gönderdiğini belirten Mustafa Kaynak, “Yangının ardından belediye başkanımızın eşi gelip, eşimle görüşmüş, o kadar. Yangında eşyalarımız yanıp kullanılmaz hale geldi. Başımızı sokacak yer istediğimizde, yanı başımızda bir evi gösterdiler. Ama gösterdikleri evin ne elektriği, ne de suyu var” diye konuştu.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin