EURO 2020’de Türkiye, A grubunda

HABER | NECDET ÇELİK, BÜLREŞ Tr724

Türkiye, Avrupa Futbol Şampiyonası’nda (EURO 2020) A Grubu’nda İtalya, İsviçre ve Galler ile eşleşti.

Kura çekimi Romanya’nın başkenti Bükreş’te Romexpo fuar merkezinde gerçekleşti. Türkiye 3. torbadan katıldığı kura çekiminde, A grubunda İtalya, İsviçre ve Galler ile aynı gruba düştü.

ŞENOL GÜNEŞ: iTALYA’YI YENMEK İSTİYORUZ

Kura çekimi sonrası Türkiye’nin gruptaki şansını değerlendiren A Milli Takım teknik direktörü Şenol Güneş, İtalya’ya karşı oynayacakları ilk maçı kazanmak istediklerini söyledi. Güneş, “Genelde açılış maçları sürprizlere sahne olabiliyor. İtalya 10 maçını da kazandı, güçlü geliyor. İnşallah ilk mağlubiyetlerini bizden alırlar.” temennisinde bulundu. A Milli Takım teknik direktörü, turnuvadaki hedeflerini ‘güzel maçlar oynamak, turnuvaya ses ve renk getirmek’ olarak anlattı.

BAKÜ’DE KENDİİ SAHAMIZDA GİBİ OLACAĞIZ

Gruptaki bazı maçların Bakü’de oynanacak olmasını değerlendiren teknik direktör Güneş, ”Uzun bir seyahat olsa bile Azerbaycan’da kendi sahamızda gibi oynayacağımızı düşünüyoruz.” dedi.
A grubunun ilk sırasını çeken Türkiye, ev sahibi İtalya ile 12 Haziran’da Roma stadında açılış maçını oynayacak. Milli takım gruptaki kalan maçlarını Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de oynayacak.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin