Esnaftan helallik isteyen Erdoğan’a muhalefet ‘erken seçim’ dedi

Pandemi döneminde sık sık yaşanan kısıtlamalar nedeniyle evine ekmek götüremediği için onlarca esnaf intihar ederken AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sıkıntıya düşen esnaftan helallik istemesine muhalefet tepki gösterdi.

Tam kapanma sürecinin 17 Mayıs’ta kademeli olarak kaldırılacağını belirten Erdoğan, “Sanayi üretimi ve ihracat rakamları her ay yeni rekorlar kırarak olumlu yönde ilerliyor. Kısıtlamalardan etkilenen esnaflarımızın bir kısmı ile turizm sektörümüze de bu zor dönemde ayakta kalabilmeleri için her türlü desteği vermenin gayreti içerisindeyiz. Buna rağmen sıkıntıya düşen insanlarımız, esnafımız, çalışanımız olduysa hepsinden helallik istiyoruz.” diye konuşmuştu.

KILIÇDAROĞLU: HEMEN SEÇİM

Erdoğan’a Twitter’dan tepki gösteren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu,  erken seçim çağrısı yaptı. Kılıçdaroğlu, “Helalleşelim kesinlikle. Türkiye için erken seçim çağrısı yapıyorum. Seçim! Hemen! #HemenSeçim” ifadelerini kullandı.


AKŞENER: KORKMA, GETİR SANDIĞI HELALLEŞELİM

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ise Erdoğan’ın helallik istemesine Twitter hesabından cevap verdi. Akşener şu ifadeleri kullandı:

‘‘Sayın @RTErdogan sen unutmuş olabilirsin ama, siyasetçi milletiyle kürsülerde değil, sandıkta helalleşir. Madem helalleşmek istiyorsun, korkma, getir sandığı helalleşelim. Zor durumdaki çiftçiyle, esnafla, işsiz gençle helalleşelim. Milletimizin kutlu iradesiyle helalleşelim.’’


DAVUTOĞLU: HELALLİK İSTEDİĞİNE GÖRE VEDA VAKTİ GELİYOR

Eski AKP’li başbakan ve Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ise AKP iktidarının veda vaktinin geldiğini söyledi: Twitter hesabından paylaşım yapan Davutoğlu, ‘‘Sayın Erdoğan, helallik istediğinize göre siz de iktidara veda vaktinin geldiğini anladınız! Evet, sandık Gelecek, halk kötü yönetimin faturasını kesecek ve siz gideceksiniz! Liyakatli kadrolar Gelecek, halkın yüzü yeniden gülecek” ifadelerine yer verdi.


BABACAN: AŞI YOK, VATANDAŞA DESTEK YOK

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Genel Başkanı Ali Babacan ise Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, ‘‘Sayın Erdoğan “Kontrollü normalleşme” dedi, duydunuz mu? Aşı yok, Vatandaşa destek yok, Kepenkler kapalı, Türkiye başka ülkelerin kırmızı listesinde Şampiyonlar Ligi ve Formula 1 ülkemizden alındı Kontrol kimde? Görünen o ki salgınla mücadelede kontrol virüste.’’ İfadelerini kullandı.

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın koronavirüs salgınında sıkıntıya düşen esnaftan ve vatandaşlardan ‘helallik’ istemesinin ardından Twitter’da #HelalEtmiyorum etiketi birinci sıraya yükselmişti.

 

 

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin