Eski vekil ceza yiyince tehdit etti: ‘F…’cülerden neler çektik hala sızıntıları ile uğraşıyoruz!’

Yalova’da polis kontrolünde durdurulan, MHP’den ihraç eski İstanbul Milletvekili İhsan Barutçu’ya otomobiliyle seyir halindeyken yaya geçidinde bekleyenlere yol vermediği gerekçesiyle 598 lira ceza yazıldı. Barutçu, polis ekiplerine ”Biz F…’cülerden neler çektik hâlâ sızıntıları ile uğraşıyoruz” sözleriyle tepki göstermesi dikkat çekti.

İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı’ndaki yaya geçidinde uygulama noktası kurdu. Ekipler, saat 14.30 sıralarında yaya geçidinde bekleyenlere yol vermeyen 34 KT 2794 plakalı otomobili durdurdu.

Ekipler, otomobil sürücüsünden ehliyet ve aracın ruhsatını istedi. Ancak otomobil sürücüsü MHP’den 2011 yılında ihraç edilen eski İstanbul Milletvekili İhsan Barutçu, polis ekiplerince kendisine ceza yazılacak olmasına sinirlendi.

“Adamlığı öğrenin; ben buraya tekrar geleceğim, eşkıyalar”

Polis ekipleri ile Barutçu arasında tartışma çıktı. Polis ekipleri, Barutçu’ya trafik kuralı ihlali yaptığı için ceza kesileceğini bir kez daha belirtti. Bu duruma sinirlenen Barutçu, polis ekiplerini tehdit ederek, “Adamlığı öğrenin. Ben buraya tekrar geleceğim, eşkıyalar. Biz F…’cülerden neler çektik, hâlâ sızıntıları ile uğraşıyoruz” dedi. Ehliyetini polis ekiplerine veren Barutçu’ya ‘yaya geçidinden geçmek üzere bulunan yayalara geçiş hakkı tanımamak’ suçundan 598 lira para cezası uygulandı.

1 YORUM

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin