Trilyoner rektöre ‘539 hayali ameliyat’ soruşturması

Süleyman Oktdan, yatak odasından çıkan 1 milyon YTL'lik euro ve dolar için "Benim kendi param" demişti. 

Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK), Selçuk Üniversitesi eski rektörü Prof. Dr. Süleyman Okudan’ın, ‘girmediği 539 hayali ameliyatı üzerine yazdırarak döner sermayeden para aldığı’ iddialarına soruşturma başlattı. Daha önce başka bir soruşturmada gözaltına alındığında yatak odasında 1 Trilyon TL değerinde döviz ele geçirilen Okudan, bu kez kendini, “Bunlar ‘FETÖ’ taktiği” diyerek savundu.

YÖK Denetleme Kurulu’nun hazırladığı raporda, Selçuk Üniversitesi eski rektörü ve şu anda üniversitenin Göz Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı olan Prof. Dr. Süleyman Okudan’la ilgili “ameliyat yapmamasına rağmen bölümdeki hocaların yaptıkları ameliyatları ve işlemleri kendi üzerine yazdırarak göz kliniği üzerinden haksız kazanç elde ettiği, işlem kat sayısı daha yüksek olduğu için devletin çifte zarara uğratıldığı” iddiaları olduğuna dikkat çekildi.

Hürriyet’in haberine göre, 28 Nisan 2020’de YÖK’e sunulan raporda, “Prof. Dr. Okudan’a ait yıllık performans ödemesi yapılan ameliyat sayısı ile ameliyat defterinde adına kayıtlı ameliyat sayısı arasındaki farkın 539 ameliyata kadar yükselmesi, dikkat çekici ve izaha muhtaç bir durum” denilerek, soruşturma açılması istendi. Raporda ayrıca, “Prof. Dr. Okudan’ın göz bölümünde terör estirerek, kendisine karşı çıkan hocalara mobbing uyguladığı” yönündeki iddialarla ilgili olarak, “hastanede bir husumetin söz konusu olduğu, bunun mobbing boyutuna ulaşıp ulaşmadığının netleşmesi içinde soruşturma yapılması gerektiğine” dikkat çekildi. Raporun ardından YÖK, Okudan ile ilgili soruşturma izni verdi.

BİLDİK SAVUNMA!

Eski rektör Prof. Dr. Süleyman Okudan, Hürriyet’e hakkındaki suçlamaların asılsız ve iftira olduğunu iddia ederek kendisini bildik ifadelerle savundu: “İsimsiz, imzasız mektuplarla suçlanıyorum. Kimin yaptığını da biliyorum, bir rektör yardımcısı ile bir öğretim üyesi yapıyor. İsimsiz, imzasız mektupları 7 farklı kuruma göndermişler. Bunlar FETÖ taktiği. Bu kişilerle ilgili Cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulundum.”

YATAK ODASINDAN 1 TRİLYON ÇIKMIŞTI

Konya’da Okyanus Şirketler Grubu’na, çıkar amaçlı suç örgütüne yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınan dönemin Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Okudan, sağlık kontrolü için getirildiği hastanede, yatak odasından çıkan 1 milyon YTL’lik euro ve dolar için “Benim kendi param” demişti.

2 YORUMLAR

  1. (Eski) Halk Bankası Genel Müdürü Süleyman ve (Eski) Selçuk Rektörü Süleyman, kendilerini sandılar Sultan Süleyman.
    Biri yatak odasında ayakkabı kutularına koydu paralarını, diğer kutulamaya bile gerek görmedi…

  2. Bu fotoğraftaki 2 polis 2008 yılında Süleyman efendiye hırsızlıktan işlem yaptı diye cezaevinde, ödüllendirilerek göz bölümüne başkan yapılan Süleyman efendi çalmaya devam ediyor. Olsun çalıyor ama çalışıyor….

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin