Eski Genelkurmay İstihbarat Başkanı Pekin: Avrupa’da birşeyler yapılmalı, daha önce Paris’te yapıldı

Eski Genelkurmay İstihbarat Başkanı İsmail Hakkı Pekin, 9 Ocak 2013 günü Fransa’nın başkenti Paris’te öldürülen Sakine Cansız, Fidan Doğan ve Leyla Şaylemez’in Türkiye tarafından infaz edildiğini ağzından kaçırdı.

CNNTürk’te Ahmet Hakan Coşkun’un sunduğu Tarafsız Bölge programında konuşan eski Genelkurmay İstihbarat Başkanı İsmail Hakkı Pekin, PKK’nın Avrupa’da unsurları olduğunu söyleyerek, “Avrupa’daki unsurlarına bir şey yapmamız gerekiyor. Yani daha evvelden Paris’te yapıldı ama, evet…” dedi.

”DAHA EVVEL PARİS’TE YAPILDI”

Ahmet Hakan’ın “Peki İsmail Hakkı bey, PKK’nın dört müdür beyin takımı yani, Murat Karayılan…” şeklinde sorusuna cevap veren Pekin, “Daha fazla” diyerek şunları söyledi: “Yürütme Konseyi var, Yürütme Konseyinin başında şu anda şey var, Murat Karayılan var herhalde. Onun altında da şeyler var ekipler var, konsey üyelerinin altında ekipler var. Mesela, onlar Kandil’den çok fazla dışarı çıkmıyor. Avrupa’da bunların unsurları var. Avrupa’daki unsurlarına bir şey yapmamız gerekiyor. Yani daha evvelden Paris’te yapıldı ama, evet…”

1 YORUM

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin