Eski bakan Şahin’in İyi Parti’den adaylığı zamana takıldı

İyi Parti, Ordu Büyükşehir Belediyesi başkan adaylığı için adı geçen İdris Naim Şahin’le ilgili bir açıklama yaptı.

İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Müsavat Devişoğlu, Şahin’in adaylığının zaman darlığı sebebiyle gerçekleşmediğini belirtti. Habertürk, dün İyi Parti ile Şahin’in adaylık konusunda anlaşmaya vardığını iddia etmişti.

Dervişoğlu: Kendisine çeşitli ziyaretlerde bulundum

Dervişoğlu, açıklamasında özetle şu ifadelere yer verdi: “Halkın ve partimizin beklentisini kendisine iletmek üzere Sayın İdris Naim Şahin’e çeşitli ziyaretlerde bulundum. Bizleri son derece nazik bir biçimde karşılayarak görüş ve düşüncelerini paylaştı. Hatta genel merkezimize iade-i ziyarette bulunarak Sayın Genel Başkanımızla görüştüler. Ben de iki kez İçişleri eski bakanının sohbetinden ve tecrübelerinden istifade edebilmek imkanına sahip oldum.

“Zaman darlığı adaylığın gerçekleşmesine izin vermedi”

Öncelikle belirmek isterim ki; Sayın İdris Naim Şahin teklifimize başlangıç itibariyle olumlu yaklaştı. Ancak zaman darlığı ve hızlı hareket etmek mecburiyetinde bulunmamız hali, arzulanan bu adaylığın gerçekleşmesini mümkün kılmadı. Sürecin en başından itibaren gösterdiği nezaket ve hoşgörü için kendisine müteşekkir olduğumu ifade eder, saygılar sunarım.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin