Esenler Otogarı’nda giriş – çıkış ücreti 80 TL’ye düştü

Esenler Otogarı'nın yönetimini tamamen devralan İBB, otobüslerin giriş çıkış ücretlerini 130 TL'den 80 TL'ye düşürdü.

Esenler Otogarı tüm envanteri ile İBB’ye devredildi. İBB’nin ilk işi giriş – çıkış ücretlerini 130 TL’den 80 TL’ye düşürmek oldu. Otogar daha önce iktidara yakınlığıyla bilinen Galip Öztürk’ün AVTER şirketi tarafından yönetiliyordu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 9 Eylül Pazartesi günü saat 17.00 itibarıyla, Esenler Otogarı’nın otobüs gişelerini Avrasya Terminal İşletmeleri A.Ş. (AVTER) şirketinden tamamen aldı. AVTER’in sözleşmesi 5 Mayıs 2019’da bitmesine rağmen otobüs gişeleri teslim edilmemiş ve otoparkların İBB’ye bağlı İSPARK’a devrinin ardından 8 Ağustos’ta yalnızca binek araçların giriş çıkış yaptıkları bölgedeki dubalar sökmüştü.

KİRA GELİRİ BEKLENİYOR

İBB’nin otogarı devraldıktan sonra yaptığı ilk iş giriş-çıkış ücretlerini 130 TL’den 80 TL’ye düşürmesi oldu. Esenler Otogarı’nda ayrıca 168 otobüs firması yazıhanesi, yüzlerce dükkan ve ofis, 2 otel, 2 akaryakıt istasyonu bulunuyor. Edinilen bilgiye göre İBB Emlak Müdürlüğü, önümüzdeki günlerde bu kısımları da devralıp kira geliri elde etmeyi planlıyor.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin