‘Esed’i devirmek için girdik’ dedi, Kremlin açıklama istedi, Erdoğan yine çark etti

Cumhurbaşkanı R.Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz gün Türkiye’nin Fırat Kalkanı harekatındaki hedefinin “Esed’ıidevirmek” olduğunu söylemişti. Rusya, dün ‘Erdoğan’dan açıklama bekliyoruz’ dedi. Bugünkü muhtarlar toprantısında yeni bir açıklama yapan Erdoğan, “Fırat Kalkanı harekatının hedefi, herhangi bir ülke veya kişi değil, terör örgütleridir.” ifadelerini kullandı. Her zamanki gibi sonradan yapılan bu çark, yandaş medyada yer bulmadığı için AKP seçmeni son durumdan haberdan olamadı.

YİNE AB’YE DÖNDÜ

Erdoğan, Saray’dakikonuşmasında Avrupa Birliğine üye olmaya hazır olduklarını söyledi. Erdoğan şöyle konuştu: “Hedefimiz kök mazide olan atiyi kurmaktır. Bunun için diğer tüm müktesabatımızla Batı’dan en üst düzeyde istifade etme yollarını arayacağız. Ülkemize karşı anlamsız husumeti bir tarafa bırakırlarsa AB’ye tam üye olmaya hazırız. Vize serbestisi, mülteci yardımı, fasılların açılması konusunda adımlar atılırsa biz de iyi niyetimizi göstereceğiz. Ne kadar ekmek o kadar köfte. Bize ne verirseniz, o kadar alırsınız. Bizim AB’nin peşinden koşacak sabrımız ve takatımız kalmadı. Avrupa kendi üzerine düşenleri yaparsa biz de verdiğimiz her sözün arkasında dururuz, yoksa kendi bilirler.”

2 YORUMLAR

  1. Ya kardeşim nedir bu sayın Cumhurbaşkanımıza çektirilen çile. Adamcağız her söylediği sözü tartmak, düşünerek söylemek mecburiyetinde mi? Koskoca Cumhurbaşkanı olmuş; 80 milyonluk bir Türkiye’yi yönetiyor, Başkamutan’da olmuş. Hala mı saçmalama hakkı olmayacak. Efendım, “her hatalı sözü doları ateşliyor”, “her hatalı sözü mehmetçiklerimizi ateşe atıyor” mu dediniz? Adamda onu hesap edecek kafa olsaydı, Türkiye bugünlere gelirmiydi hiç!

  2. Teknolojı ilerledi. Taksın bir gözlük, promteri her an yanında. Zaten kım kalkıp gözünün üstünde kaşın var dıyebılecek durumda ki kalkıp gözlüğünde prompter var desın.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin