Erdoğan’ın Putin ile yaptığı dondurma ve Su-57 muhabbeti espri konusu oldu

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Moskova ziyaretinde Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile yaptığı bazı konuşmalar sosyal medyada espri konusu oldu. Erdoğan’ın Putin ile dondurma yerken ve Su-57 uçaklarını inceme esnasında kullandığı ifadeler ti’ye alındı.

Putin, Erdoğan’a Vologda dondurması ısmarlarken, kendisine de çikolatalı-vanilyalı dondurma istedi. Bu sırada Erdoğan, “Benim parayı da veriyorsun değil mi?” dedi. Putin de “Siz misafirsiniz, tabii ki vereceğim” karşılığını verdi.

Erdoğan, dondurmanın külahta verilmesi üzerine “Bunların kaşığı yok mu ya!” diye sordu. Yanındakiler de, “Yok bu böyle yenir, ısırarak yiyeceksiniz.” dedi.

Putin, 210 ruble tutan dondurmalar için satıcıya 5 bin ruble ödedi. 

Putin’den Erdoğan’a: Helikopteri alırsan limuzin hediye

Erdoğan’a MAKS-2019 Havacılık Fuarı’nı gezdiren Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, hem limuzin hem helikopterin fiyatını soran Erdoğan’a “Helikopteri alırsan limuzini hediye ederim” dedi.

Sözcü TV’nin paylaştığı videoda Erdoğan’ın fiyatını sorduğu helikopter 8 milyon dolar.

 

Erdoğan’ın dondurma muhabbeti ile ilgili bazı sosyal medya mesajları şöyle:

Bu uçuyor mu?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, SU-57 uçaklarını incelerken de Rusya lideri Putin’e uçağı işaret edip “Bu uçuyor mu?” diye sordu. Putin “Uçuyor, size bugün göstereceğiz” cevabını verdi. Erdoğan esprili bir dille “Bundan mı alacağız?” deyince Putin, “İstiyorsanız alabilirsiniz” ifadesini kullandı.

Erdoğan’ın uçak muhabbeti ile ilgili sosyal medyadan gelen bazı tepkiler şöyle:

 

 

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin