Erdoğan’ın ‘küffarlara karşı da şiddetli olacağız’ açıklamasındaki hedef Suriye’deki Kürtler mi?

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz hafta Cuma Namazı’nı kılmak için gittiği Çamlıca Camii’nde çıkışta yaptığı açıklamalar dikkat çekmişti.

Namazın ardından Erdoğan, camide okunan Fetih Suresi’ni Türkçesi’ni aktarmıştı. Daha sonra cemaate seslenen Erdoğan, “Kendi aramızda merhametli olmamız bize emrediliyor. Kendi aramızda merhametli olacağız. Küffara karşı da şiddetli olacağız. Suriye’de olduğu gibi” dedi.

Erdoğan’ın burada ‘küffar’ diyerek kastettiği bölgedeki Kürtler ve YPG’nin olduğu iddiaları gündeme geldi.

Konuyu bu hafta gündeme taşıyan Erkam Tufan Aytav, YouTube kanalındaki ’30 Dakika’ programının konuğu gazeteci Cumali Önal oldu. Erdoğan’ın burada Rusya’yı ve ABD’yi kast edemeyeceğine göre hedefin Kürtler olduğunu söyleyen Önal, “Bu düşünce selefi ve tekfirci düşüncede de var. Kendinde olmayanları tekfir ederek dinden çıkarıyorlar. Bence bu ağır bir ifade ve Erdoğan’ın Kürtler’den özür dilemesi gerekiyor.” dedi.

Bu şekilde bir açıklamanın bölgede yaşayan Kürtler için bir tehdit olduğunu söyleyen Cumali Önal, “ÖSO birlikleri şimdi o bölgedeler ve Kürtlerin evlerini mallarını gasp ediyorlar. Irzlarını gasp ediyorlar.” ifadesini kullandı.

Programın tamamını buradan izleyebilirsiniz;

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin