Erdoğan konuştu, dolar 14 TL sınırına dayandı

Geçen hafta TL karşısında tarihi zirveye ulaşan dolar, rekorlarına yenilerini ekliyor. AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın TRT’deki programı öncesinde 13,30 seviyelerinde olan dolar, ilerleyen saatlerde 13,95 ile rekor tazeledi. Euro/TL ise 15 seviyesinin üzerinde işlem görüyor.

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 22.00’da televizyonlarda ortak yayında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Söz konusu programın saati yaklaştıkça döviz kuru da hareketlendi. Güne 12,80 seviyelerinde başlayan dolar kuru, gün içerisinde 13,20’ye dayandı. Akşam saatlerinde 13,48 TL’yi gören dolar 21.15 saatlerinde 13,40’a geriledi. Ancak Erdoğan, programda konuştukça dolar yükselmeye başladı ve 13,95’i gördü.

Türk lirası gelişen ülke para birimlerinin genelinden ayrışarak en fazla değer kaybeden para birimi oldu. Dolar/TL’de rekor seviye geçen hafta 13,45 olarak kaydedilmişti. Euro da 15,48’e kadar yükseldi. Euro/TL’de rekor ise 15,16 olarak kaydedilmişti.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

1 YORUM

 1. Erdoğan zaten bilerek dolar artsın diye konuşuyor. Dikkat etmiyor musunuz, kur biraz geri dursa, Erdoğan hemen bir fırsat bulup, mikrofonu eline alıyor. Erdoğanı ikna edenler belli ki belirli bir kur seviyesine kadar düşmesini murat etmişler. Şu anki kur dahi yeterli değil ki, Erdoğan sık sık konuşurken bu konuyu, birde üstüne üstelik böye ara ara çıkışlar yaparakta kurların tekrar düşmesini istemiyor.

  Erdoğan, Kurlara yukarı çık demek istiyor kısaca. Ayrıca, bir taşla iki kuş vurup, Nass dan bahsederek de, hem bu bilerek düşürmesini perdeliyor, hem de kitlesine bakın ne kadar dini hassasiyeti olan birisiyim diyor.

  Akıbeti Allah bilir, lakin boşta değiliz ki, Erdoğan 8 ayrı cehenneme gidecek amelleri gözümüzün önünde işledi, işliyor. Yani, Erdoğana ne oldu ki birden bire bu Nass sevdası düştü, onca hüküm varken diye geçirmiyorum bile içimden. Erdoğan onları bir araç olarak kullanılıyor belli ki.

  Bu vesileyle, haberinizdeki başlığı yeniden düzenleyinderim..

  Erdoğan konuşacağı için doların ateşi yükselmiyor, Erdoğan doları düşürmek için konuştuğu için dolar yükseliyor.

  Ve Erdoğan bunu bilerek yapıyor. Erdoğan inandı bir kere bu işe. Mecbur kaldı demiyorum, inandı bu faiz düşünce işlerin düzeleceğine gelecekte, bunun da kendine seçim zaferini getireceğini belli ki. Yoksa, hiç sorun değil, erdoğan için birkaç günlük konuşma manevrası ile, Erdoğan dış güçlerin oyunu kurları indireceğizz bu sefer deyip faizi artırır, şapkadan tavşan çıkarmayı bildiği gibi, onu yok etmeyi de bilir.

  Ama dediğim gibi, Erdoğan inandırılmış belli ki bu işe.

  Bakalım bu sefer, kime bizi kandırdı diyecek.

  Ekonominin kitabını yazdık diyerek çıktığı yolda, tutupta yazdığı kitaba beni aldattın demez dimi.

  -Der mi yoksa?

  :….

  -İnanmıyorum, sahi mi diyorsunuz.

  :….

  Haklısınız, büyük konuşmayım.

  Ama söyleyim eğer öyleyse bu işin sonu nereye gider biliyormusunuz.

  Eskiden “Barbar Conan” diye bir çizgi roman vardı. Herkesi yenerdi bu Conan. Kahramanımızdı. Birgün Bu konan kendisinin aynısı, tıpkısı bir başka biriyle karşılaştı, ikizi gibi.

  Zaten o okuduğum o sayının başlığı da şuydu… “CONAN a karşı CONAN”

  Ne oldu derseniz inanın bilmiyorum. Hepte merak ettim, o sayıdan sonrasını hep merak ettim.

  Erdoğan birgün kendini suçlar mı derseniz, o dergiden yola çıkarak evet suçlar derim. Peki hangi Erdoğan kazanır derseniz, birgün kendisinin kendisini aldattığını iddia ettiğinde, hangisi kazanacak derseniz, işte onu bilmiyorum.

  Keşke okumuş olsaydım o en sayıyı Conan ın en azından fikir yürütürdüm.

  Olsun, kimbilir okuyan birisi vardır belki, biz yaşlarda.

  Sahi, “Conan a karşı Conan” çizgi romanın en sonu nasıl bitiyordu?

  y

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin