Erdoğan’ın istifa ettirdiği 6 Belediye başkanı son değil, sırada 7 il daha var

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, Twitter’da yaptığı paylaşımlarla, AKP’li il belediyelerinde yaşanan istifaların 7 ille daha devam edeceğini iddia etti. Yarkadaş, AKP’li yedi belediye başkanının daha istifa ettireleceğini iddia ederken, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in “Tatlı tatlı bitirelim” mesajı verdiğini kaydetti.

Cumhuriyet Savcılığı derhal harekete geçmeye çağıran Yarkadaş, Edip Uğur’un “Tehdit edildim” sözlerini bir suç duyurusu olarak kabul edilmesi gerektiğini söyledi. Yarkadaş’a göre istifası istenen belediye başkanları arasında Trabzon, Uşak, Ordu ve Antalya Belediye Başkanları var.

TÜREL: İMA EDİLMESİ YETERLİ

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Cumhurbaşkanı Erdoğan kendisinden istifa etmesini ‘ima’ etmesinin yeterli olduğunu söylemişti. Türel, istifasının istendiği yönündeki iddialar için şunları söyledi:

“Tesadüf işte… İstifaları istenen belediye başkanlarının Ankara’da görüşmelere çağrıldığı günlerden bir gün ben de çağrıldım ama tamamen alakasız bir konuyla alakalı. Yerel yönetimler yasasıyla ilgili bir hazırlık var Meclis’te. Benden de görüş almak istediler. Sırf onun için gittim Ankara’ya ama tabii bu gidişim o debdebeli döneme geldiği için çok farklı yorumlandı. Yani ortada dolanan hiçbir iddia doğru değil.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin