Erdoğan’ın hedef gösterdiği Kıbrıs’taki gazeteye saldırdılar

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın hedef gösterdiği Kıbrıs’ta yayınlanan Afrika gazetesi, 300 kişilik bir grubun saldırısına uğradı. Afrin operasyonuna dair, Kıbrıs operasyonu ile karşılaştırma yapan gazete, ‘Türkiye’den bir işgal harekatı daha’ manşeti ile çıkmıştı. Gazetenin yayın yönetmeni Levent, “Kuzey Kıbrıs’ta Madımak ruh halini yaşadık” dedi.

Kıbrıs’ta yayınlanan Afrika gazetesi, “Kıbrıs’a Barış Harekatı, Suriye’ye Zeytin Dalı Harekatı… Türkiye’den Bir İşgal Harekatı Daha” manşeti nedeniyle, 300 kişilik bir grubun saldırısına uğradı.

Bianet’e konuşan Levent, gazete önünde yaklaşık 300 kişinin toplandığını, atılan taşlarla camların kırıldığını, çevre köylerden grupların gazeteye doğru yola çıktığı duyumunu aldıklarını söyledi. Levent, bina önündeki polislerin son derece etkisiz olduğu bilgisini verdi. Şener Levent, Erdoğan’ın bu sözlerinden önce kendilerine yönelik herhangi bir tepkinin olmadığını belirtti ve tepkileri Erdoğan’ın sözlerinin ateşlediğine dikkat çekti.

ERDOĞAN, ‘BU NE AHLAKSIZLIKTIR, BU NE EDEPSİZLİKTİR’ DEYİP HEDEF GÖSTERDİ

Afrika gazetesinin manşeti hakkında dün Bursa’da konuşan Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, hedef göstererek şunları söylemişti:

“Kuzey Kıbrıs’ta bir gazete ahlaksızca bir başlık atmış… “Türk ordusunun Kıbrıs’tan sonra yeni bir işgal yaptığını” söylüyor. Bu ne ahlaksızlıktır, bu ne edepsizliktir. Ben Kuzey Kıbrıslı kardeşlerime böyle bir durum sergilemek suretiyle Kuzey Kıbrıs’ta onlara cevap vermeleri lazım.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin