Erdoğan’ın dövdüğü Bayraktar’ın içi soğumuyor

17-25’in Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın istifasından sonra dönemin başbakanı Tayyip Erdoğan tarafından darp edildiği iddiası gündemde. Erdoğan Bayraktar’ın zaman zaman yaptığı itirafların aldında yatan sebep bu olay mı? Metin Yıkar Nöbetçi Editör’de detayları anlatıyor?

İYİ SEYİRLER

► Destek olmak için: https://www.patreon.com/TR724
► Abone olmak için: https://www.youtube.com/Tr724

1 YORUM

  1. Dikkatinizi çekiyor mu bilmiyorum, ülkenin üzerine çöken garabeti kaldırıyorsunuz altından Karadeniz çıkıyor. Yaşanan olaylar bir de bize ayrıca bir Karadeniz aynası tutuyor. Her memleketin iyisi kötüsü var bunu tartışacak değilim. Karediniz insanının yiğitliğini, mertliğini de unutacak değilim. Lakin şu an görmediğimiz, şaşırtan başka bir Karadeniz çıkıyor hep karşımıza. Geçtiğimiz 20 yıla damgası vuran Erdoğan’ın ilkel kabile devletine çevirdiği ülkede, yapılan atamalar, önemli görevlere getirilmeler de o ilkelliğe uygun, akraba, eş dost ataması, en azından musluğun aktığı yerlere yapılan atamalar hep Karadeniz bölgesinden oluyormuş gibi görünüyor. Beşli çeteyi geçin, 55 li çeteye de baksanız içinden Karadeniz çıkıyor. Nitekim, bu tespiti orada doğup büyüyenler daha da çok yapıyor ve onlardan aldığım cesaretle yazıyorum. Bu Karadenizi birisi anlatsa da tam bilsek, geziler harici yaşamışlığım yok zira, tanıdıklarım da öyle değil, ama soruyorum kim bu adamlar. Güneydoğulu değilim ama PKK dan dolayı doğu, alakasız devasa çoğunluğu güneydoğu insanına olan önyargıyı elbette biliyorum, ama buradan şunu da söylemem lazım ki, kardeşim farkında mısınız ufaktan ufaktan bu önyargının benzeri Karadeniz içinde oluşmaya başladı gibi. İlginç ki, vatan toprağına göz koyanın gözünü oyarım diyen topraklardan, vatanı söğüşleyen insanlar da çıkıyor, hem de öyle çok ki.

    Öyleyse diyorum ki, biri şu Karadenizin iç yüzünü anlatsın, bu tipler nerede doğum büyüyor yetişiyor. Yiğitlerin olduğu Karadenizin yanında, yolsuzluğu, hırsızlığı, talanı yapan bu insanlar o topraklarda nasıl yetişiyor. En ilginci de, bir İçanadolu orman görmediği için, iki ağaca tav olacakken, bu yeşilin doğanın ortasında yaşayan insanların inşaat rantı nedeniyle çok iyi bildikleri doğayı bile bile nasıl katledebildikleri. Bir Karadenizli lütfen bize bunu açıklasın. Kim bu TV lere yansıyan talancılar, bunlar aranızdan nasıl çıkıyor?

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin