Erdoğan’ın danışmanı ve avukatı tehdit etti: MİT operasyonları devam edecek

Avrupa’nın göbeğinde insan kaçakçılığı damgası yiyen AKP hükümeti ve Erdoğan rejiminin sözcüleri tehdit savurmaya devam ediyor.  AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip  Erdoğan’ın avukatı Hüseyin  Aydın, Kosova’da 6 Türk’ün  hukuk dışı ve mafyatik yöntemlerle kaçırılmasını savundu. Erdoğan’ın danışmanı Aydın Ünal da benzer tehditlerde bulundu. İki ismin açıklamaları Saray merkezli MİT operasyonlarını da açık ediyor.

‘Bundan sonra arkalarına bakarak yürüyecekler’ tehdidini savuran Aydın,  TRT Haber Radyo’daki konuşmasında hukukçu olduğunu unutarak, “Türkiye  F..ö ile mücadelede çok önemli kazanımlar elde etti. Bu kazanımların kalıcı hale gelebilmesi için örgüt mensubu ve yöneticilerini bir şekilde Türkiye’ye getirip yargılamamız gerekiyor. Türkiye’deki başarı eşiğinden sonra daha etkili neticelerin alınabilmesi için bu yurt dışı yapılanmaya yönelik etkili operasyonlar yapma ihtiyacı belliydi. Hukuki altyapının elverdiği ölçüde bu tarz operasyonların önümüzdeki günlerde de yapılabileceğini benzerlerin olabileceğini de düşünüyorum” cümlelerini sarf etti. Aydın bu cümlelerle operasyonun hukuksuzluğunu da itiraf etti.

ESKİ DANIŞMAN DA TEHDİT ETTİ; ABD’Yİ SUÇLADI

Kosova operasyonunu yazan Cumhurbaşkanı eski Danışmanı Y.Şafak yazarı Aydın Ünal’da tehditler savurdu. Kosova ve Afganistan’daki Türkiye’ye karşı tavırları de eleştiren Ünal, “Bu yeni sürecin, Kosova gibi, Afganistan gibi ülkeler için ciddi bir dostluk, kardeşlik, dayanışma sınavı olacağı görülüyor. Bakalım F..ö’yü bağrına basan ülkeler bundan sonra neyi tercih edecekler. Türkiye’nin dostluğunu ve milletin hayır duasını mı, yoksa ABD’yi mi?” diye yazdı.

Aydın, şu tehditleri sıraladı: “MİT’in Kosova’daki operasyonu sadece Türkiye’nin nasıl büyük bir devlet haline geldiğini göstermekle kalmıyor; aynı zamanda Türkiye’nin terörle mücadeledeki kararlılığını da ortaya koyuyor.Bu aşamadan sonra, PKK terör örgütü, ne Irak’ta, ne Suriye’de, ne de faaliyet gösterdiği AB ülkelerinde rahat hareket edemeyecek. Bu aşamadan sonra, F…ö onun teröristleri de dünyanın hiçbir ülkesinde “emniyette” olmayacaklar; MİT başta olmak üzere Türkiye’nin güçlü kurumları teröristleri yakalayıp yargıya teslim etmek için her bir teröristi adım adım izliyor ve izleyecek.”

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

2 YORUMLAR

  1. Kötü niyetli de olsa, akıllı insan, kazanç kayıp hesabı yapmayı bilir. O kadar, çapsız ve basiretsizler ki 3-5 kişiyi kaçırken içine düştükleri vahim durumu göremiyorlar.

    Kendi çöplüğünde racon kestiğini düşünen ergenler gibi hareket ediyor ve ileride atbilecekleri adımların kredilerini hunharca harcıyorlar. Hizmet milyarlar harcasa bu kadar sesini duyuramaz ve dünyanın vicdanlı insanları nezdinde bu son olaylar sonucunda elde ettiği sempati konumunu elde edemezdi herhalde.

    • Çok mu önemli bu sempati konusu? Gerçekten merak ediyorum. Kısa bir yorum yazarsanız sevinirim. Sadece anlamak için soruyorum.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin