Erdoğan’ın danışmanı SADAT’çı Adnan Tanrıverdi: “Mehdi’ için ortamı hazırlıyoruz; TSK’yı yeniden yapılandırdık”

Uluslararası Savunma Danışmanlığı’nın (SADAT) kurucularından, AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın askeri başdanışmanı Adnan Tanrıverdi’nin “Mehdi gelecek. Ortamı buna göre hazırlamalıyız” açıklamalarda bulundu. Tanrıverdi başka bir görüntüde ise TSK’yı 15 Temmuz sonrası yeniden yapılandırdıklarını söylüyor.

ASSAM ve Üsküdar Üniversitesinin iş birliğiyle ASRİKA Ortak Savunma Sanayii Üretimi” temasıyla İstanbul’da düzenlenen 3. Uluslararası ASSAM İslam Birliği Kongresine katılan Tanrıverdi, geçen hafta düzenlenen kongreye ilişkin açıklama yaptı.

Tanrıverdi yaptığı açıklamada “İslam Birliği olacak mı olacak. Nasıl olacak Mehdi Hz. geldiği zaman. Peki Mehdi ne zaman gelecek? Allah bilir. Peki bizim bir işimiz yok mu, ortamı hazırlamamız gerekmez mi? İşte ASSAM bunu yapıyor” diye konuştu.

 

Tanrıverdi ve SADAT, 15 Temmuz darbe girişiminde etkin rolüyle gündeme gelmişti. Son olarak SADAT, Libya’ya gönderilecek askeri grupları da yönlendirecek grupta yer alacağı iddiaları ile gündemde.

Tanrıverdi, ‘mehdi’ açıklamasından önce TSK’yı yeniden yapılandırdıklarını söylemi

Erdoğan’ın askeri başdanışmanı Adnan Tanrıverdi’nin Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) yeniden yapılandırılmasına ilişkin ifadeler kullandığı yeni görüntüleri ortaya çıktı.

Söz konusu görüntülerde 15 Temmuz sonrası TSK ve askeri okullardaki yeniden yapılanmanın kendisinin yönlendirmeleri doğrultusunda gerçekleştirildiğini ifade ediyor. “Sunduğumuz Anayasa teklifimizdeki Silahlı Kuvvetler’in yeniden yapılandırılması ile ilgili tespitlerimizin aşağı yukarı tamamı 15 Temmuz’dan sonra kongreye girmiştir” ifadelerini kullanan Adnan Tanrıverdi, sözlerine şöyle devam ediyor:

“Biz o zaman, Harp Okulları, Askeri Okulların tamamı Milli Savunma Bakanlığı’na bağlanmalı dedik, bağlandı. Jandarma Genel Komutanlığı’nın Genelkurmayla İçişleri Bakanlığı’na bağlansın dedik, bağlandı. Yüksek Askeri Şura’nın yapısı değişsin dedik, Askeri Yüksek Yargı kalksın dedik, o da gerçekleşti. Başkanlık sistemi gelsin dedik, o da geldi. Bu önermelerimizin tamamına yakını 15 Temmuz’dan sonraki yeniden yapılanmada gerçekleşti.”

1 YORUM

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin