Erdoğan’ın eski danışmanından ‘Pelikan’ tweetleri: Sinsice zehirliyorlar!

AKP içinde her gün yeni bir tartışma yaşanıyor. AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın danışmanı ve eski milletvekili Aydın Ünal, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun görevden alınma sürecinde Pelikan Dosyası isimli yayınları ile süreci hızlandıran yandaş gazeteciler grubuna atıfla, “Pelikan isimli örgütün partiyi sinsice zehirlediğini” ileri sürdü.

Ünal’a göre AKP’yi içeriden çökertmeyi gaye edinen “örgüt”, başarıyla yolunda ilerliyor.
Yeni Şafak’taki yazılarına geçen günlerde son veren Aydın Ünal, sosyal medya hesabında dikkati çekici bir mesaj paylaştı:

“Tedbir için henüz vakit varken tarihe şu kaydı düşelim:
Adına “Pelikan” da denilen gizli bir ÖRGÜT AK Parti’yi sinsice zehirliyor. Başından beri hedefleri partiyi içten çürütmekti; başarıyla ilerliyorlar. Cesaretle tedbir alınmazsa hareketimize yazık olacak, çok bedel ödenecek.”

DAVUTOĞLU’NU GÖREVDEN ALDIRAN PELİKAN…

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu arasında yaşanan anlaşmazlıklara dair iddialar içeren ve Davutoğlu’nun vedasına da neden olduğu öne sürülen “Pelikan dosyası” adlı, 2016’da yayınlanmıştı. Dosyanın yayınlanmasının ardından Davutoğlu istifa etmiş, AKP olağanüstü kongreye gitmişti. Davutoğlu, yüzde 49.5’luk oy ve 317 milletvekili çıkarmasına karşın, Erdoğan tarafından görevden alınarak, seçilmiş bir lider olarak görevine son veren ilk siyasi olarak tarihe geçmişti.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin