Erdoğan’ın başdanışmanı: “Ok yaydan çıktı, seçimlerin 2019’da olmayacağı ortada”

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Başdanışmanı İlnur Çevik, Bahçeli’nin erken seçim çağrısını ‘ok yaydan çıktı’ sözleriyle değerlendirdi.

Çevik, erken seçim çağrısına ilişkin, “Türkiye siyasetini 45 yıldır takip eden bir gazeteci iseniz MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin ‘erken seçime 26 Ağustos’ta gidelim’ çağrısı artık okun yaydan çıktığını ve kolay kolay Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçiminin 2019 Kasım’ında olamayacağı ortada…” dedi.

Çevik, “Bunda art niyet aramak hatalı. Bunda danışık ve dövüşük aramak da doğru değil. Belli ki Bahçeli’nin teklifi AK Parti’de de sürpriz yarattı. Ama kimsenin bu teklifi kestirip atma lüksü yok. Cumhurbaşkanımız Bahçeli’nin, yani ittifak ortağının bu teklifini enine boyuna düşünecek, arkadaşları ile tartışacak ve gerekli kararı alacaktır” iddiasında bulundu.

 

2 YORUMLAR

  1. 45 yıldır Türk siyasetini takip eden bir gazeteci olmaya gerek yok, ortalama bir zeka düzeyine sahipseniz bu kısacık açıklamadan bile “gelinen seviyeyi” (ya da “düşülen seviyesizliği”) anlarsınız. Yani “Allah Allah, hiç aklımızda yoktu ama AKP için bile sürpriz oldu. Tüh tüh, biz istemeden oldu ama madem canımız ciğerimiz, ittifak ortağımız Zat-ı Alileri Sayın Bahçeli Hazretleri, bir ok attı. O ok gelip bütün Türkiye’nin bağrına saplandı. Hani, Halifei Ruyi Zemin Zatı Şahaneleri Reis Haretleri, bu teklifi arkadaşlarıyla enine boyuna, yatay ve dikey açılardan tartışacak (Estağfurullah tartışma ne kelime, kimin haddine; doğrusu “konuşacak” olmalıydı). Sonra da kararını verecek. Ama bennn 45 yıldır Türk siyasetini yakından takip eden bir gazeteci olarak kararı şimdiden biliyorum. Bu ok Bilal’in oku değil; ittifak ortağımızın oku. Sonuçta madem bu ok atıldı, demek ki erken seçim olacak”…

  2. Lafa bak, beri gel: “Bunda art niyet aramak hatalı. Bunda danışık ve dövüşük aramak da doğru değil. ”
    Neyin dogru oldugunu birtek bunlar biliyor.
    Evet ‘danisikli dovus’ degil “danisikli marizleme”! Hastenede hastayi “istismar” eden hastabakicidan farklari yok.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin