Erdoğan’ın ‘aşı yalanını’ havuz medyası da yayınlamadı

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın son günlerde gündeme getirdiği ve yalanalanan ‘Avurapa’da aşılar ücretli açıklamalarına’ iktidara yakın havuz medyası tarafından sansür uygulandı.

Erdoğan 2 Temmuz’da Sakarya’daki açılış töreninde şöyle demişti:

“Bugün Avrupa’nın en gelişmiş ülkeleri dahi şu aşılar var ya aşılar, bu aşıları ücretle yapıyorlar. 50 sterlin, 100 avro, bu şekilde para alarak yapıyorlar. Biz aşılarda halkımızdan bir kuruş aldık mı? Ve bize nasihat ettiler. ‘Ya böyle de olmaz, belli bir bedel alın.’ Hayır. Biz halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi, olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi diyerek yola çıktık. Biz kim için varız? Halkımız için varız. Bütün bu vergiler kimden alınıyor? Halkımızdan. Tabii onun geri dönüşü nereye olacak? Gene halkımıza olacak.”

Konuşmanın bu bölümünü Anadolu Ajansı yazılı ve görsel olarak abonelerine geçilmişti.

Erdoğan’ın dünkü Sakarya temasları ve konuşmaları bugün iktidara yakın medyanın manşetlerindeydi. Gazeteler, Erdoğan’ın Sakarya’daki konuşmalarına içeride de tam sayfalarını ayırmışlardı.

Serbestiyet.com’un aktardığına göre, havuz medyası bu açıklamalara sansür uyguladı. Sabah gazetesinin birinci sayfasında da içerideki tam sayfa ayırdığı Erdoğan haberinde de Avrupa’da aşının ücretli olduğuyla ilgili sözleri yoktu.

Yeni Şafak gazetesi de ne birinci sayfasında yer verdi Erdoğan’ın bu sözlerine ne de iç sayfalarında.

Akşam, Türkiye, Takvim gazeteleri de Erdoğan’ın Avrupa’da aşının ücretli olduğuna dair sözlerini birinci sayfalarında ve iç sayfalarında sansürlediler.

Erdoğan’ın bu cümleleri sadece iktidara yakın Hürriyet ve Milliyet gazetelerinin iç sayfalarında haber metninin içinde verildi.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

1 YORUM

  1. Ya bu kadar çok yüklenip üzmeyin adamları (!)
    Ne yapsınlar, saçmalamanın da bir sınırı var hani.
    Aslında onlar da biliyorlar: “keser döner sap döner; gün gelir hesap döner” sözünün anlamını. Allah layık olduklarını bir an önce nap etsin inşallah…

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin