Erdoğan’ın 11 Kasım’daki konuşması: Ormanları 7 gün 24 saat gözetliyoruz

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 11 Kasım 2020’de katıldığı ‘Geleceğe Nefes, Dünyaya Nefes’ Programında yaptığı konuşma, 9 gündür süren ve önü alınamayan orman yangınlarının ardından yeniden gündeme geldi. Erdoğan, söz konusu konuşmasında ormanları 7 gün 24 saat gözetlediklerini, çıkan en küçük yangına kısa sürede müdahale ettiklerini anlatıyordu.

Erdoğan, “Yangınlara müdahale süresini 40 dakikadan, 12 dakikaya düşürdük. İnşallah bu süreyi 10 dakikanın altına indireceğiz. Yanan orman alanlarını 1 yıl içerisinde tekrar ağaçlandırıyoruz. Ağaçlandırma çalışması yaptığımız bölgelerde insanımızın refahının arttırılmasını da hedefliyoruz. 5 bin köye 5 bin gelir getirici orman projesi kapsamında bugüne kadar 5 bin 400 gelir getirici köy ormanı tesis ettik.” ifadelerini kullanmıştı.

Erdoğan’ın bu ifadelerinden aylar sonra binlerce hektarlık ormanlık alan göz göre göre yandı. Yüzlerce ev kül oldu. Farklı ülkelerden gelen yangın söndürme uçaklarıyla yangınlara müdahale edildi. Ancak 28 Temmuz’da başlayan yangınlar 9 gündür sürüyor.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin