Erdoğan’ı 15 Temmuz’da İstanbul’a getiren pilota da Cemaat soruşturması

15 Temmuz gecesi AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın yanında olan ve onu koruyan birçok kişinin Cemaatçi ilan edilmesi ve haklarında soruşturma başlatılması dikkat çekiyor. Sözde darbenin ‘Cemaate yıkılmak’ istenmesinin yanında o gece Erdoğan’ın yanındaki birçok kişinin Cemaat iddiasıyla soruşturmaya maruz kaldı.

En son ise 15 Temmuz gecesi Erdoğan’ı Dalaman’dan İstanbul’a getiren uçağın pilotu Barış Yurtseven’in Cemaat üyesi olduğu açıklandı. Yurtseven’in ‘ByLock kullanarak görüşmeler yaptığı’ iddia edildi.

İddianın sahibi ise Erdoğan’ın adını kullanarak bir gazeteden ortaklık isteyen ve sonra işinden kovulan Murat Kelkitlioğlu. Kelkitlioğlu, Show Radyo ve Radyo Viva ortak yayınında ‘o gece uçağın online takibini sağlayan “transponder”ı kapatmadığı’ iddiası ile Şubat 2017’de işten çıkartıldığını söyledi, Yurtseven’in daha sonra da Atlas Jet’e iş başvurusunda bulunduğunu ifade etti.

Kelkitlioğlu’nun iddiasına göre; Atlas Jet, Yurtseven’den “Herhangi bir örgüte üye olup olmadığına dair temiz yazısı” getirmesini istedi. Bunun üzerine Yurtseven Cumhuriyet savcılığına başvuruda bulundu. Savcılığın yaptığı soruşturmada ise Yurtseven’in Bankasya’ya para yatırdığı ve bylock kullandığı iddia edildi ve suç olarak gösterildi. Daha sonra Yurtseven hakkında dava açıldı.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin