Erdoğan’dan sonra medyası da Kosova başbakanını hedef aldı

Erdoğan destekçisi Sabah, Kosova Başbakanı Ramuş Haradinaj’ı hedef aldı. ‘Maaşa bağlandı’ diye iftira attı. Avrupa’nın göbeğinden 6 Türkü Kosova istihbaratı eliyle kaçıran MİT’in insan kaçırma olayına tepki gösteren Kosova Başbakanı  Ramuş Haradinaj, yaşanan hukuksuzluğa tepki olarak İçişleri Bakanı ve Kosova istihbarat başkanını görevden alması nedeniyle hedef olmaya devam ediyor. Önceki gün AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından tehdit edilen  Haradinaj bugün da Erdoğan’ın damadı Berat Albayrak’ın  kardeşi Serhat Albayrak tarafından yönetilen Sabah gazetesinin hedefi oldu.

‘MAAŞA BAĞLANDI’ İDDİASINI YAZDILAR

Eğitimci Hasan Demir’in gazeteci Fatih Akalan’ı verdiği röportajı çarpıtan gazete, Başbakan Haradinaj ile birlikte Meclis Başkanı ve Cumhurbaşkanı’nın çocuklarının da Mehmet Akif Kolejinde öğrenim gördüğü bilgisini manipüle etti. Sabah, ‘F..ö imamından itiraf: Kosova Başbakanının çocuklarını biz okutuyoruz’ başlığıyla Başbakan Haradinaj’ı hedef aldı. Haberde Başbakan Haradinaj için, ‘maaşa bağlanmış’ ibaresi kullanıldı ve şu ifadeler kullanıldı: “Birçok ülkede devlet yöneticilerin, siyasetçilerin bürokratların, gazetecilerin ve akademisyenlerin çocuklarını ücretsiz olarak okutan ve maaşa bağlayan F..ö’nün Kosova’da da boş durmadığı öğrenildi.”

Cumhurbaşkanı Haşim Taçi’nin aksine konuyla ilgili yetkililerin hesap vermesini isteyen Başbakan Ramuş Haradinaj, istihbarat şefini ve içişleri bakanını dün görevden almasının ardından, bugün de söz konusu olay hakkında ‘olaya karışmış bütün kurumlara’ soruşturma açıldığını açıklamıştı. Haradinaj’a bir destek  de Kosova Meclis Başkanı Kadri Veseli’den gelmişti.

ERDOĞAN, KOSOVA BAŞBAKANINI TEHDİT ETMİŞTİ

Erdoğan, ise önceki gün partisinin İstanbul toplantısında olaya değinerek Kosova Başbakanını şu sözlerle tehdit  etmişti: “Kosova’nın Başbakanı tuttu, istihbaratın başındaki kişiyle içişleri bakanını görevden aldı. Ben tabi şimdi soruyorum, ey Kosova’nın Başbakanı, kimin talimatıyla sen böyle bir adım attın? Ne zamandan beri Türkiye Cumhuriyeti’ne darbe yapmaya gayret edenleri korumaya başladın?”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin