Erdoğan’dan şampiyon sporculara ‘madalyaları çaldırmayın’ uyarısı

Avrupa ve dünya şampiyonalarında madalya alan jimnastikçileri Saray’da kabul eden AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, sporculara “Sakın madalyaları çaldırmayın” dedi.

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, Avrupa ve dünya şampiyonalarında madalya alan jimnastikçileri Saray’da kabul etti. Aerobik Jimnastik Dünya Şampiyonası’nda birinci olan Ayşe Begüm Onbaşı’yı kutlayan Erdoğan, uluslararası müsabakalarda Türkiye’yi başarıyla temsil eden diğer jimnastikçileri tebrik etti.

Sporculara, 40’ın üzerinde madalyanın çalındığının haberlere yansıdığını hatırlatan Erdoğan, “madalyaları çaldırmayın” dedi. Erdoğan, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın madalya kazanan sporculara kasa hediye edebileceğini kaydetti.

“Sporun her alanında dünyada üst sıralara tırmanan Türkiye’nin daha önce sınırlı varlık gösterdiği jimnastikte de yeni bir hava yakalaması, geleceğimiz adına gerçekten ümit vericidir” diyen Erdoğan, “Dünya ve Avrupa Şampiyonası’nda kazanılan madalyalar, jimnastik sporuna olan ilgiyi artırmanın yanı sıra diğer branşlardaki sporcularımıza da ilham kaynağı olacaktır.’’ dedi.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin