Erdoğan’dan randevu isteyen Beşir Atalay’a: Gelmiş 70 yaşına, ne demeye geleceksin bana?

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçen pazartesi Merkez Yürütme Kurulu’nda (MYK) yeni parti çalışmaları ile ilgili ilginç değerlendirmeler yaptığı iddia edildi.

İktidara yakın Türkiye gazetesinde yer alan habere göre, Erdoğan MYK’da yeni parti kuracağı belirtilen Ali Babacan ile hareket eden eski bakan Beşir Atalay’ı eleştirdi. Atalay için “Partiden istifa etmiş. Benden randevu istiyor. Gelmiş 70 yaşına. Ne demeye geleceksin bana?” dedi.

Erdoğan, 2002’den itibaren AKP içinde ‘hoca’ diye isimlendirilen Beşir Atalay’a kesintisiz 5 ayrı hükümette bakanlık görevleri vermişti.

Ayrıca AKP MYK’da yapılan değerlendirmelerde yeni parti oluşumlarının daha çok İyi Parti’nin tabanına hitap edeceği görüşü dile getirildi. Kimi üyeler ise yeni hükümet sisteminin gerektirdiği yüzde 50+1’lik oy oranının AKP’ye sıkıntı oluşturabileceğini ve bu sebeple yeni oluşumların dikkatle izlenmesi gerektiğini vurguladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan da yeni parti ile ilgili olarak MYK üyelerine şu cevabı verdi: “Onların ne yaptığı önemli değil. Bizim ne yaptığımız önemli. Onların ne yaptığının bir kıymeti yok. Boş verin, büyütmeyin. Bizim yapacak çok işimiz var. Kendi işimize bakalım”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin